HABERİYAKALA - Türkiye’de kan akıtmak ve huzuru bozmak için temmuz ayından bu yana farklı yöntemlerle eylemler düzenleyen şer odakları, sonunda birleşme kararı aldı.

Çoğunun adı bile unutulmuş, 68 kuşağının romantik solcuları tarafından kurulduktan sonra terör yapılanmasına dönüşmüş örgüt artıkları ve Türkiye’de mezhepçi söylemlerle bölücülük yapan 10 örgüt, PKK çatısı altında birleşti.

Ekran-Resmi-2016-03-12-10.54.31

HEDEF TÜRKİYE VE AK PARTİ

Şer odaklarının birleşme kararı, PKK’nın Kandil’de saklanan yöneticilerinden Duran Kalkan tarafından açıklandı. PKK’nın internet sitelerinde yayınlanan videoda arkasına aldığı terörist grupla birlikte bir bildiri okuyan Duran Kalkan hedeflerinin Türkiye ve AK Parti olduğunu söyledi.

Terörist kalkan’ın arkasındaki militanların, PKK’nın kullandığı üniforma benzeri kıyafet ve yüzlerini kapatmak için başlarına sardıkları poşunun yanı sıra, Gazi mahallesinde sık sık ortaya çıkan teröristler gibi boyunlarına bir de kırmızı fular taktıkları görülüyor.

Ekran-Resmi-2016-03-12-10.54.04

SOLCU FAŞİST ÖRGÜTLER DE İŞİN İÇİNDE

Kendilerine Birleşik Devrim Hareketi diyen terör örgütleri arasında MLKP, PKK, TKP/ML, DKP, MKP, TKEP/L, TİKB, THKP-C/MLSPB ve Devrimci Karargah gibi solcu örgütler yer alıyor. Ayrıva Avrupa’da faaliyet gösteren ve kendilerine solcu sivil toplum kuruluşu süsü veren bazı oluşumların da bu terör yapılanmasına destek verdiği iddia edildiyor.

Duran Kalkan’ın açıklamasında ise, neden böyle bir yapılanmaya gidildiğine dair ipuçları yer alıyor. PKK’nın son operasyonlarla büyük bir darbe yediğini itiraf eden Kalkan, bundan sonra devlet ve milletle ancak ‘birlik olabilirlerse’ çatışabileceklerini söyleyerek "Bu gidişi yalnız ve yalnız halkların birleşik direnişi ve devrimi önleyebilir. Ya daha kanlı bir diktatörlük kurulacak ya da halklarımız örgütlenip silahlanarak cihatçı faşist AKP çetesini dayanaklarıyla birlikte yerle bir edecektir" diyor.

TOPYEKÜN SALDIRI PLANI ORTAYA ÇIKMIŞTI

PKK’nın 10 terör örgütüyle yaptığı bu işbirliği, bu hafta ortaya atılan PKK-PYD-DHKP-C ve solcu örgütler hep birden ve topyekün bir şekilde Türkiye’ye saldıracakları istihbaratının da güçlülüğünü ortaya koydu. Alınan istihbarata göre PYD ve YPG’li teröristler Suriye’den saldıracak, PKK Yüksekova’da 11 bin militanıyla işgal eylemi deneyecek, bu sırada büyük şehirlerdeki solcu terör örgütleri de metropollerde eylem düzenleyecekti. Ancak İçişleri Bakanı Efkan Ala, böyle bir saldırıya karşı bütün tedbirlerin alındığını açıklamıştı.