16 EKİM HANGİ BURÇ OLUYOR? 16 EKİM PAZAR GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI, TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ NELER? TERAZİ BURCUNUN DİĞER BURÇLARLA UYUMU NASILDIR? GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI VE DİĞER MERAK EDİLENLER...

.

.

.

16 Ekim'de dünyaya gelen insanlar hangi burç oluyor? 16 Ekim Pazar günlük burç yorumları... Terazi burcuna mensup olan kişilerin ortak özellikleri neler? Terazi burcunun uğurlu günü hangisi? Terazi burcunun ortak özellikleri nelerdir? Terazi burcundan olan ünlüler hangileri? Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır? Terazi burcu erkeğinin/kadının özellikleri neler? 16 Ekim burç yorumları ve burçlara dair her şeyi sizin için derledik...

16 Ekim gününde dünyaya gelenler Terazi burcu oluyorlar. 23 Eylül ile 22 Ekim tarihleri arasında doğan herkes Terazi burcundandır. Bu burç 23 Eylül ile 22 Ekim günlerini de kapsamaktadır.

16 EKİM KOÇ BURCU YORUMU

Gerçekçi anlayışınızı gösterin. Kararlı, tutarlı hatta gerekirse inatçı ve vurdumduymaz görünün. Bir olayın gerçekleşebileceğine inanıyorsanız, sizi tedirgin etmelerine izin vermemelisiniz. Mesafeli durun. Ayağınızı sağlam basarak azimle, güvenle ilerleyin ve sebat ile karlı işlere girebileceğinizi varolan değerlerin yükseleceğine inanın.

16 EKİM BOĞA BURCU YORUMU

Meselelere şimdiye kadar soğukkanlı ve temkinli bir şekilde yaklaşıp, olayları gerçekçi bir açıdan değerlendirmeyi sürdürdünüz. Bu arada, hayata karşı bundan sonraki tutumunuz konusunda kesin bir karara varmış olabilirsiniz ama bu konuda fazla inatçı olmayın. Bazen hayata karşı biraz eğilip bükülmek bizim için daha iyi sonuçlar yaratır.

16 EKİM İKİZLER BURCU YORUMU

Tecrübelerinizi ve yapabileceklerinizi ispatlayın. Tecrübe sahibi olduğunuzu ve hiç bir sınavdan kaçmayacağınızı gösterin. Hayata güven ve neşeyle yaklaşın. Bu, büyük bir hamle yapmanız için size şans tanıyacaktır. Ancak herşeyi bildiğinizi iddia etmediğinizi ve öğrenmeye hevesli olduğunuzu açıkça gösterin.

16 EKİM YENGEÇ BURCU YORUMU

Yaratıcı gücünüzü, girişimciliğinizi ve canlılığınızı ortaya koyun. Niyetlerinize içtenlikle yaklaşın. Neşeli ve kaygısız görünün. Hedefiniz her ne ise buna ulaşacaksınız. Şükran duyduğunuzu ve tatmin olduğunuzu gösterdiğiniz ve çevrenizdeki insanlara olumlu bir yaklaşımlarda bulunduğunuz sürece kaybetmeniz söz konusu değil.

16 EKİM ASLAN BURCU YORUMU

Size zor gelse bile, düşüncelerinizi yeniden gözden geçirin. Eski bakış açınızdan arının. Artık harekete geçmenin zamanı geldi. Dışarıdan, karşı kıyıdan kendinize baktığınızda, herşeyin daha net bir biçim aldığını görecek, yavaş yavaş anlamaya başlayacaksınız. Aslında ulaşmak istediklerinizin sadece bir adım uzağınızda olduğunu göreceksiniz.

16 EKİM BAŞAK BURCU YORUMU

Çevrenizdeki insanlara daha açık ve sevecen olun. Sizi çok sevindirecek bir karşılaşma sizi barışa, aşka veya flörte, çok sevimli bir insan topluluğunu ya da bir iş arkadaşı çevresine götürebilir. İnsanlara sevgi, itimat ve anlayış dağıtın. Pişman olmayacaksınız!

16 EKİM TERAZİ BURCU YORUMU

Durumunuzu gayet net ve gerçekçi değerlendirebildiğinizi, tutarlı, güvenilir olduğunuzu; hızlı bir başarı değil, uzun dönemli gelişmeleri ve hedefleri tercih ettiğinizi gösterdiniz. Pratik bir zekaya sahip olduğunuzu, ekip çalışmalarına önem verdiğinizi değişikliklere açık olduğunuzu çevrenize gösterdikçe daima kazanan taraf olacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

16 EKİM AKREP BURCU YORUMU

Şimdiden bütün kalbinizle sevinebileceğiniz son derece güzel bir dönem önünüzde! Uzun zamandır arzu ettiğiniz ama gerçekleştiremediğiniz bir şeyi yaparak, bu güzel dönemi başlatabilirsiniz. Rahatlayın ve bu zamanın tadını doya doya çıkarın.

16 EKİM YAY BURCU YORUMU

Son dönemde vereceğiniz önemli bir kararın size yeni bir tecrübe alanına hatta yaşam dönemine götürecek bir yol açacağının farkına varın. Bundan kaçmayın. Bu engeli kolaylıkla atlatıp, sizi madden ve manen zenginleştirecek yeni deneyimlerla dolu engin bir dünyaya adım atacaksınız.

16 EKİM OĞLAK BURCU YORUMU

Kaderinizi dimdik göğüslemeye hazır olduğunuz hareketlerinizden ortaya çıkmalı. Gereksiz düşüncelerle kendinizi başka yönlere çekmeye çalışmamalısınız. Adım adım yolunuza devam edin. Sizi özgürlüğe götürecek olan en önemli adımı atmak üzere olduğunuzu unutmayın. Kendinizi kurtulmuş ve sanki yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

16 EKİM BALIK BURCU YORUMU

Şimdiye kadar olaylara kendi bakış açınızdan baktınız ve isteyince herşeyin olacağı görüşünü savundunuz. İkna yeteneğiniz hiç şüphesiz bu konuda size yardımcı oluyordur. Buna rağmen, biraz fazla ön yargılı olup olmadığınızı bir düşünün. Çok büyük bir fırsatın eşiğindesiniz ve önyargılarınızın bunu kaçırmanıza sebep olmasına izin vermeyin.

.

.

TERAZİ BURCUNUN DİĞER BURÇLARLA UYUMU

TERAZİ - KOÇ UYUMU

Koç burcu ile hayat hiçbir zaman sıkıcı olmayacaktır. Sizin geniş çevreniz onun ilerlemesine yardımcı olacaktır. Koç insanının zaman zaman ortaya çıkan aksiliği ile mizah duygunuzla başa çıkmaya çalışın. Onun yaşam tarzında sizi en çok korkutan şey düşünmeden risk almasıdır, bu aynı zamanda sizi çekmektedir..

TERAZİ - BOĞA UYUMU

Bu ilişkide Boğa burcunun inatçılığı sorun olabilir. Siz Terazi esnek ve uzlaşmaya yatkınsınız dır, fakat Boğa kesinlikle sabit fikirlidir. Ona bir şey kabul ettirmek isterseniz erken davranmalısınız, bir kere karar verdikten sonra asla fikrini değiştirmez. Bu sizin için çıldırtıcı bir şeydir, bu kadar sabit fikirli olmasını anlayamazsınız.

TERAZİ -İKİZLER UYUMU

İkizler burcunun keskin zekasına ve hazır cevaplığına hayransınızdır. O da, sizin insanlarla olan ilişkilerinizi beğenir. Birlikte arkadaş çevreniz iki üç katına çıkacaktır. İkizler sizin 9. evinizin yani uzak seyahatler evinizin yöneticisidir. Birlikte egzotik ülkelere harika seyahatler yapabilirsiniz. İkinizde monotonluktan hoşlanmadığınız için aradığınız değişiklikleri birlikte yaratabilirsiniz.

TERAZİ - YENGEÇ UYUMU

Yengeç burcu evinde oturmayı sever, siz ise mümkün olduğu kadar çok dışarı çıkmak istersiniz. Siz yeni insanlarla tanışmak, yeni deneyimler edinmek isterken o bütün bunların vakit kaybı olduğunu düşünmektedir. Yengeç insanının evcimenliği sizi çıldırtabilir. Bir çok Yengeç ev hayatının eski zamanlardaki gibi olması gerektiğine inanır. İlişkinizin başında bunu fark etmeyebilirsiniz. İkinizde sıcak bir yuva istersiniz ama siz evde arkadaşlarınızı ağırlamak istersiniz, Yengeç burcu ise akrabalarını.

TERAZİ - ASLAN UYUMU

İkinizde şık giyinmeyi ve gezmeyi seversiniz. En hoş davetler, partiler sizler tarafından düzenlenir. İlginç kültürel olaylar, yeni restoranlar ikinize de iyi gelir. İyi yaşamayı seversiniz. Pahalı yaşantınızdan dolayı bankada birikmiş paranız olmasa da birlikte çok eğlenirsiniz. Ateş elementi Aslan hava elementi Teraziye tutku getirecektir. Siz Terazi'nin aklı kalbini yönetir. Aslan ise bunu değiştirmeye çalışacaktır.

TERAZİ - BAŞAK UYUMU

Birbirinizle paylaşacak çok hoş ortak özellikleriniz vardır. Başak insanının gerçekçi ve pratik oluşu Terazi'nin hoşuna gider. Terazi burcunun her şeyi analiz etme huyu da Başak burcunun hoşuna gider, kendisi de zaten böyledir. Sizler her şeyi fazlası ile analiz edersiniz. İkinizde kaliteli, abartısız giyimden hoşlanır, buna harcadığınız paraya acımazsınız.

TERAZİ - TERAZİ UYUMU

Terazi insanı ince görüntüsünün ardında güçlü bir burçtur ve zaman zaman fazla otoriter olabilir. Buna dikkat etmelisiniz, bu ilişkide iki patron birden olacaktır. İkinizde istediklerinizi tatlılıkla yaptırdığınız için bu fazla sorun olmayacaktır.

TERAZİ - AKREP UYUMU

Terazi ve Akrep burcunda olduğu gibi arka arkaya gelen burçlar birbirine zıttır ve birbirlerinin eksiklerini tamamlar. Terazi burcu son derece akılcı ve objektiftir ama duygu yönü zayıftır. Akrep burcu bunları tamamlar. Sizin popüler olmaya ve bir sürü arkadaşa ihtiyacınız vardır. Akrep burcunun böyle bir ihtiyacı yoktur. Siz dışarı çıkmak isterken o evde olmak, kapıyı kilitleyip perdeleri kapatmak isteyecektir.

TERAZİ - YAY UYUMU

Yay burcunun dobralığı sizi rahatsız edebilir. Onun bu kadar dürüst ve açık olması egonuzu incitecektir. Terazi "ortaklık" burcudur ve evlilikten yanadır. Yay ise "bekarlık" burcudur ve özgürlüğüne düşkündür. Bu farklılık problem yaratabilir. Siz evliliğe hazır olduğunuzu hissettiğinizde sevgilinizin bu konuda şüpheleri olduğunu göreceksiniz. Sakın üzerinize alınmayın, Yay bireyselliğini ve özgürlüğünü kaybetmekten korkmaktadır. Kendi kendini böyle olmayacağına inandırırsa ikna olur.

TERAZİ - OĞLAK UYUMU

İlişkinizdeki sorunlar Oğlak burcunun çok çalışmasından kaynaklanacaktır. Geç saatlere kadar çalışan Oğlak ile en sonunda baş başa kaldığınız zaman yorgunluktan bitap düşmüş olacaktır. Aranız bazen iyi olacak, bazen de birbirinize soğuk davranacaksınız. Bunun asıl sebebi burçlarınızın birbirine yaptığı tuhaf açıdır. Uğraşıp halletmeniz gereken bazı sorunlarınız olacaktır.

TERAZİ - KOVA UYUMU

Her ilişkinin olduğu gibi bu ilişkininde pürüzleri olacaktır. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, yakın ilişkilerden kaçan bir kişidir. Siz ise evlilikten yanasınız. Siz ilişkinizin ciddileşmesini beklerken Kova'nın bu konudaki uzaklığı sizi çıldırtabilir. Sabırlı olmalısınız., temelde birbirinize çok uygunsunuz.

TERAZİ - BALIK UYUMU

aratıcı Balık burcunun hassas yapısı, sizin seviyeli yapınıza çok uygundur. İkinizde şiirden, müzikten, güzel sanatlardan zevk alırsınız. Balık hem sizinle birlikte dış dünyaya açılmak, hem de zaman zaman yalnız kalmak isteyecektir. Onun sizden uzaklaşmak için yalnız kalmak istediğini zannetmeyin, bu onun temel ihtiyaçlarından biridir. Arada bir yalnız kalıp, hassas sinir sistemini dinlendirmeye ve kendi kendini yenilemeye ihtiyacı vardır.

TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ NELER? TERAZİ BURCU KADINI VE ERKEĞİ ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element: Hava

Nitelik: Öncü

Uğurlu Sayıları: 6, 9

Gün: Çarşamba

Renk: Mavi, Lila

Hayvan: Yılan, kertenkele

Bitki: Badem, gül

Kıymetli Taş: Koyu zafir

Kıymetli Maden: Bakır

Uğurlu Taşı: Opal, Zümrüt

HARİKA BİR ARABULUCUDUR

İnsanları birbirleri ile tanıştırarak neşeli sosyal ortamlar yaratır. Sürekli başkalarıyla bir arada olmak isteyen Terazi insanı tek başına kalınca ne yapacağını bilemez. Ekip çalışmalarında ve ortaklıklarda harikalar yaratır.

OTORİTERDİR

Aslında göründüğü kadar yumuşak değildir: otoriter bir yapısı olmasına rağmen bunu tatlılıkla gizler. Öncü grubun hükmedici özelliği Terazi burcunun sevimli karakteri ile hoş bir şekilde birleştiği için herkesi parmağında oynatabilir. Kendi dediğini tatlılıkla ama mutlaka yaptırır.

İNANILMAZ DERECEDE DÜRÜSTTÜR & SANATA DÜŞKÜNDÜR

Ancak düşündüğünü her zaman söylemez. Nazik bir diplomattır. Venüs tarafından yönetilen Terazi için uyum ve güzellik çok önemlidir. Huzurlu olması için bunlar gereklidir. Sanatların çoğunu, tüm kültürel olayları sever. Sanatla uğraşmasa bile sanata düşkündür. Güzel sanatlarla ilgili alanlarda başarılı olabilir. Yine güzellik ve güzelleşmekle ilgili her türlü alan ona uygundur.

GÜÇLÜ BİR ADALET DUYGUSUNA SAHİPTİR

Burcun simgesi terazi adaleti temsil eder ve Terazi'nin en temel özelliklerini yansıtır. Eşitlik temel ilkelerinden biridir. Herkese iyi davranmak ister ve kendine davranılmasını istediği gibi davranmaya çalışır. Verdiği kadar almak ister, ilişkileri bu açıdan dengeli olursa çok mutlu olur. Yargı sisteminde pek çok avukat, hâkim ya da savcı Terazi burcudur. Sanat ve adalette hak edilen orta noktayı bulmak ve dengeyi sağlamak oldukça zordur. Terazi bunu başarabilir. Olayların farklı yönlerini, geçmiş ile geleceği, bilinenler ile bilinmeyenleri karşılaştırmaya ve bunlar arasında tam bir denge oluşturmaya çalışır. Bu yüzden zor ve geç karar verir. Diğerleri onun sürekli her şeyi enine boyuna tartmak istemesini, tereddütlerini ve kararsızlığını anlamayabilirler. Başak insanının ayrıntılarda mükemmeli araması gibi, Terazi de olayları tartarak dengeyi bulmaya çalışır.

HAYATIN HAKSILIKLARLA DOLU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR

Terazi insanı yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu düşünür ve zaman zaman haksızlıklardan şikâyet eder. Kavga ve sertlikten hoşlanmaz ve başkalarını memnun etmek için uğraşır. Genellikle nazik, çekici ve neşeli bir insan olarak tanınır.

EĞLENCEYİ SEVER

Nerede eğlenceli sosyal olaylar varsa Terazi de oradadır. Yalnızlığı hiç sevmeyen Terazi'nin geniş bir arkadaş çevresi vardır. Toplum tarafından en beğenilen tipler Terazi burcundan çıkar. Konuk ağırlamasını iyi bilir ve herkes tarafından aranılan bir konuktur. Sosyal, dışa dönük, özgürlüğüne çok bağlı ve gezmeyi seven bir burçtur ama aynı zamanda evlilik burcudur; partneriyle birlikte olmaktan ve paylaşmaktan büyük zevk alır.

TERAZİ BURCU OLAN ÜNLÜLER HANGİLERİ?

Ayşegül Aldinç, Cem Özer, Ebru Gündeş, Hülya Avşar, Levent Yüksel, Mehmet Aslantuğ, Neşe Erberk, Nurseli İdiz, Rahmi Koç, Tarık Akan, Tarkan, Turgut Özal, Yıldız Kenter

Benjamin Netanyahu, Brigitte Bardot, C. Zeta Jones, Christopher Reeves, J. Claude Van Damme, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Margaret Thatcher, Merly Steep, Michael Douglas, Oscar Wilde, Pacarotti, Roger Moore, Serena Williams, Sylvia Kristel