E Okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) sayesinde öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmak çok kolay. Peki e okul vbs giriş ile yazılı notları nasıl öğrenilir? E-Okul ile hangi bilgilere ulaşılır? E Okul giriş nasıl yapılır? İşte haberimiz detayları...

e_okul_vbs_sistemine_giriA

E Okul! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemini (VBS) hayata geçirdi. E Okul vbs sistemi sayesinde öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden yazılı notları nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? E Okul giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!

E OKUL İLE YAZILI NOTLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Yazılı Notları" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin yazılı notlarını görüntüleyebilirsiniz. E Okul giriş ile yazılı notları görüntüleme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.