E Okul sistemi üzerinden devamsızlık nasıl öğrenilir? E Okul! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından e-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) portalı açıldı. E-Okul vbs sayesinde Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Bu da öğrencilere ve velilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? E Okul giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!

E OKUL ÜZERİNDEN DEVAMSIZLIK NASIL ÖĞRENİLİR?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım giriş yapmak için. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Devamsızlık Bilgisi" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin devamsızlık bilgisine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL PORTALINA ERİŞİM NASIL SAĞLANIR?

E okul portalına ulaşmak için öncelikle internet erişiminizin olması gerekiyor. İster mobilden ister masaüstü bilgisayarlardan veya tabletlerden e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmanız mümkün. İnternet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresine girin. Anasayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmetler" başlığına tıklayın. Daha sonra hizmetler başlığına tıkladığınızda çıkan seçeneklerden "e-hizmetler" başlığının üzerine gelin. E-Hizmetler başlığının altında açılan başlıklar altında ikinci sırada "e-Okul" başlığını göreceksiniz. e-Okul başlığına tıkladığınızda e okul veli bilgilendirme sistemi portalı karşınıza çıkacaktır.

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul portalına erişim sağladıktan sonra veli bilgilendirme sistemi giriş yapmak için "Öğrenci T.C. Kimlik No" ve "Öğrenci Okul No" ve "Resimdeki Rakamlar" bölümlerini doldurmanız gerekiyor. Bu bölümleri doldurduktan sonra "Giriş" sekmesini tıklamalısınız. Giriş sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada size öğrenciye ait herhangi iki kimlik bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra alt kısımda öğrenciye ait olan fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Fotoğrafı da seçtikten sonra alt tarafta yer alan "Tamam" butonunu tıklamalısınız. E Okul portalına giriş yaptınız. Tebrikler!

E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!