Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlıyor? Kurtlar Vadisi Pusu hangi kanalda? Ekranların fenomen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni sezonu büyük bir heyecanla bekleniyor. İzleyenlerinin sabırsızlıkla beklediği efsane dizinin yeni sezonunda yeni katılan oyuncularıyla yine reytingleri alt üst etmesi bekleniyor. Başrollerini Necati Şaşmaz, Defne Samyeli, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak, Ertan Saban gibi usta isimleri barındıran dizi, Arka Sokaklar'dan Uğur Pektaş'ı da kadrosuna kattı. Geçtiğimiz günlerde Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayından kaldırılacağına dair bir iddia ortaya atılmıştı. Pana Film de bu iddialar üstüne bir açıklama yayınlamıştı. Peki Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlıyor? Kurtlar Vadisi Pusu hangi kanalda?

574e8761cbbf3419c44e6030

15 Ocak 2003 yılında Show TV'de yayınlanmaya başlayan, 13 yıldır farklı kanallarda ekrana gelmesinerağmen izlenme rekorları kıran efsane dizi Kurtlar Vadisi Pusu, geçtiğimiz sezonu Kanal D'de tamamlamıştı. Dizinin yeni sezonu için yapım şirketi henüz bir kanalla anlaşma sağlayamadı. Yapım şirketine yakın kaynaklar dizinin Kanal D ile anlaşma aşamasında olduğunu söylemişti.

5760ffb1cbbf343018ab1df0

Kurtlar Vadisi Pusu hakkında, hayranlarını çok üzen bir iddia ortaya atılmıştı. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Söylemezsem Olmaz moderatörü Ömür Varol " Kurtlar Vadisi Pusu ya da artık hangi ismi alacaksa o dizi artık yok, o dizi artık çekilmeyecek, bunu ilk kez buradan açıklıyoruz, kesin bilgi. Kurtlar Vadisi Pusu bu sezon artık yok" ifadelerini kullandı.

57221856ac1fe32adc96eeaa

PANA film ise Söylemezsem Olmaz adlı programa sert tepki gösterdi ve basın açıklaması yayınladı.

Pana Film'den yapılan açıklamada, alınan domain ile ilgili medyada yanıltıcı haberler çıktığı öne sürülerek, bunun kabul edilemeyeceği ifade edildi.

Dizinin, farklı televizyon kanallarında 13 yıl boyunca yayınlandığına vurgu yapılan açıklamada, "15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde kamuoyunca da yakından takip edilen ve büyük ilgi duyulan 7 Şubat MİT krizi ve 17-25 Aralık'ta gerçekleştirilen hain saldırılar, hükumetimizin en üst makamlarınca ve devlet adamlarınca da 'darbe' olarak tanımlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Yanıltıcı yayın yapan medya organlarıyla hukuki yollarla mücadele edileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplumsal olaylardan esinlenerek hazırlanan Kurtlar Vadisi adlı dizi için, 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde de FETÖ adlı hain yapılanmanın kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişimine gelinen süreçte gerçekleşen diğer darbe girişimlerini konu alan bir konsepti içeren projemiz hazırlanmıştır. Bu kapsamda, içinde 'Kurtlar Vadisi Suriye' ve 'Kurtlar Vadisi Terör' adlı domainlerin de bulunduğu 208 farklı domainimiz gibi 'Kurtlar Vadisi Darbe' domaini de alınmıştır. Ülkemizin meşru hükumetine ve devlet büyüklerimize karşı gerçekleştirilen hain kalkışmaların 15 Temmuz öncesinde de 'darbe' olduğu izahtan varestedir."

--2213804

Yayından kaldırıldı iddialarına rağmen, Kurtlar Vadisi Pusu'nun Ekim ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Dizinin başlama tarihine ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken yeni sezon fragmanlarının yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.

Fenomen dizi, Arka Sokaklar'ın Murat Komiseri Uğur Pektaş'ı da kadrosuna kattı. Uğur Pektaş'ın boşluğu bir türlü dolmayan Memati ya da Abdülhey'in tahtına oturması bekleniyor. Pektaş'ın diziye nasıl bir hava katacağı merak ediliyor.

fft16_mf7661355

Kurtlar Vadisi Pusu, Türkiye'nin gündemindeki önemli konulara değinerek izleyicisinin dikkati çekiyor ve binlerce izleyici kazanıyor. Bu sebeple dizide 15 Temmuz Darbe Girişimi konusunun ne şekilde işleneceği merak ediliyor. Dizinin, yıllardır olduğu gibi Perşembe akşamları ekranlarda yerini alması bekleniyor.

kurtlar-vadisi-pusu3

Senaryo Danışmanı: Öktem Başol

Senaryo: Murat Koca, Cahit Kayaoğlu, Selma Hacıosmanoğlu, Ayşegül Hacıosmanoğlu

Yönetmen: Doğan Ümit Karaca İkinci Yönetmen: Selahattin Sancaklı

Yapımcı: Pana Film Konsept: Necati Şaşmaz