Haberiyakala- Suriye'deki savaş her geçen gün şiddetleniyor ve binlerce sivil bombardımanlarda yaşamını yitiriyor.

Esed rejim güçleri 270 bin insanın canını hiçe sayarak, Halep'in doğunsunda muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgeye yönelik operasyon yapmaya başladı.

25 BİN SİVİL HAYATINI KAYBETTİ!

Halep'teki sivil savunma ekibinin basın sorumlusu İbrahim Ebu Leys, rejim güçlerinin Muyesser Mahallesi'ndeki hava saldırıları nedeniyle Bab Neyrab Mahallesi'ne kaçan sivilleri vurduğunu aktardı. Bombardımanda çoğu kadın ve çocuk 25 sivil hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.

ABD, RUSYA VE AVRUPA ÜLKELERİ 3 MAYMUNU OYNUYOR!

ABD, Rusya, Avrupa ülkeleri oradaki insanlık dramına göz yumarken, Birleşmiş Milletler’den ise Suriye'de yaşananlarla ilgili yapılan açıklamada Halep'in doğusundaki şiddetlenen çatışmalar nedeniyle binlerce sivilin kaçmak zorunda kaldığı belirterek “alarm verici ve korkunç durum” nedeniyle siviller için son derece endişe duyduklarını söylemekle yetindiler...

Neredeyse bütün ülkelerin görmezden geldiği, hatta bazılarının körüklediği savaşın ortasında sesini dünyaya duyurmaya çalışan ve yaşananları aktaran 7 yaşındaki Bana Alabed'in sosyal medyadaki paylaşımları yürek dağladı...

Alabed de iki kardeşi ve annesiyle birlikte Halep'teki o çemberin içerisindeki sivillerden. Bana Alabed Twitter hesabından aylardır Halep'teki zorlu yaşamlarını dünya ile paylaşıyor.

İŞTE SAVAŞIN GÖBEĞİNDE BULUNAN 7 YAŞINDAKİ BANA'NIN BAZI PAYLAŞIMLARI:

asdasd5ada5dasd6sad

(Çevirisi: Ah sevgili dünya, bu gece ağlıyorum. Bu, bu gece bomba tarafından öldürülen arkadaşım. Ağlamayı bırakamam.- Bana #Aleppo)

asdasdadadasd

(Çevirisi: Bu bizim evimiz. Sevgili oyuncak bebeklerim evimizin bombalanmasında öldü. Ben çok üzgünüm ama hayatta olduğum için mutluyum. - Bana)

asdsadsadsadsad

(Çevirisi: Bu gece evimiz yok, bombalandı enkazda kaldım. Ölümleri gördüm ve neredeyse ölüyordum.- Bana #Aleppo)

asdsadAlamsdsadsad

(Çevirisi: Artık evimiz yok. Hafif yaralanmam var. Dünden beri uyumadım, açım. Yaşamak istiyorum, ölmek istemiyorum.-Bana #Aleppo)

asdasd

(Çevirisi: Şu anda #Aleppo, çok korktuk. Bizim için dua et)

Haberiyakala

Tunahan Uzunok