İSTANBUL VE ANKARA'DA HAVALAR NE KADAR SOĞUYACAK? ANKARA VE İSTANBUL'DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Sıcak bir yav mevsimini geride bırakmanın arından gözler kışın nasıl geçeceğine çevrildi. Özellikle büyük şehirlerde yaşanların ise aklında Ankara ve İstanbul'da ne zaman kar yağacak sorusu ve hava durumları tahminleri var.

GEÇEN SENE YIL SONUNDA BAŞLAMIŞTI VE OLDUK.A ÇETİN GEÇMİŞTİ

2015 sonunun ilk karları yıl sonunda gelmişti. Çoğu kişi yılbaşı eğlencesiyle de birleşen karın tadını çıkarmıştı. Ama ardından havalar iyice soğumuş ve kışın getirdiği olumsuzluk baş göstermiti.

KAR YAĞACAK MI? 18 KASIM CUMA OKULLAR TATİL Mİ?

Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan hava durumu tahminlerine göre kar yağışı yavaş yavaş yurdun batı kesimlerine doğru gelmeye başladı. 14 Kasım Pazartesi günü Ardahan, Kars, Ağrı, Gümüşhane, Erzurum ve Bayburt'ta kar yağışı olaması bekleniyor. Okulların tatil olup olmama durumuyla ilgili şu anda valiliklerden bir açıklama yapılmadı, herhangi bir açıklama yapılır yapılmaz haberiyakala.com'da bulabilirsiniz...

ANKARA VE İSTANBUL'DA KAR YAĞACAK MI, HAVA DURUMU NASIL OLACAK,

KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Türkiye'nin doğu kesimleri kar ile buluşurken yurdun batı kesimlerinde ise yağışlar yüz gösterecek. Cumartesi ve Pazar İstanbul ve Ankara'da hafif sıcaklık düşüşleri yaşanacak ve lodos etkili olacak. Pazartesi ise yurdun genelinde olduğu gibi büyük şehirlerde de sıcaklık 5 ile 12 derece arası düşüş gösterecek. Ankara ve İstanbul için henüz kar beklenmezken ne zaman geleceği ise henüz netlik kazanmadı. Kar yağışı ve olası tatillerle ilgili bütün bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz...

15'İNDEN SONRA!

Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, "İstanbul'da aralık ayına kadar kar beklenmiyor, 15'inden sonra ilk kar yağabilir" dedi.