2 ARALIK CUMA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? İSTANBUL'DA KAR YAĞACAK MI?

Türkiye'nin doğu bölgelerinden sonra soğuk havalar batıda da oldukça etkili olmaya başladı... Meteorolojiden kar yağışı ile ilgili uyarıların gelmesiyle beraber herkes 'Yarın okullar tatil mi? Yarın kar yağacak mı? Hava durumu nasıl olacak? 2 Aralık okullar tatil mi oldu?' gibi soruları düşünmeye başladı... Hava durumuyla ilgili sorularınızın cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz...

SEFELER İPTAL OLABİLİR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son hava durumu raporlarına göre; Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ve Marmara'da fırtına görülebilir. Bu durum deniz yolu ulaşımını da etkilemesi bekleniyor... 2 Aralık hava durumuyla ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde: ” Batı Karadeniz: rüzgarın cuma gün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos), akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına, yer yer 10 kuvvetinde tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor."

Marmara Denizi: rüzgarın cuma günü öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, zamanla 7 ila 9 kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBULDA KAR YAĞACAK MI? CUMA İSTANBUL HAVA DURUMU

Aşşağıdaki haritada da görüldüğü üzere İstanbul'da sağanak yağışın 2 aralık cuma günü de devam etmesi bekleniyor. Sağanak yağışın Marmara bölgesinde devam edeceğini söylemekte yanlış olmaz. İç ve Doğu Anadolu'da kar yağışı şiddetini arttırarak devam edecek. Meteoroloji Müdürlüğü en azından yarın için İstanbul'da kar yağması gibi bir durum ön görmüyor.

hava_tahmini_haritasA

hava_tahmini_simge

2 ARALIK CUMA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? (Bugün okullar tatil mi?)

İstanbul'da güneşin ortadan kaybolması yerini fırtınalı ve yağmurlu günlere bırakmasına rağmen henüz kar yüzünü tam olarak göstermedi. Özellikle yüksek bölgelerde karla karışık yağmur şekilinde görülse de merkezi yerlerde pek görülmedi... 2 Aralık Cuma İstanbul hava durumu okullar tatil mi sorusunun cevabını veriyor. Şu anlık İstanbul Ankara için okulları tatil edilmesi söz konusu değil. Son dakika değişikliklerini haberiyakala.com'dan takip edebilirsiniz...