Kenneth O'Keefe katıldığı bir televizyon programında İsrail, ABD ve DEAŞ'in projesini gözler önüne serdi. O'Keefe, Uzun yıllardır "İsrail'in ciddi bir hedefi vardı. İsrail'in temel hedefi 'Büyük İsrail Projesi' doğrultusunda büyümek" dedi.

İsrail'in büyüme planı için bir mazerete ihtiyacı olduğunu dile getiren O'Keefe, "Bu da bölgede nefret ve mezhepçilik tohumu ekmekti. bunun için bir numaralı hedef ise Irak'tı. Aslında Irak'ta başarısız olunmadı. Tam tersine başarılı olundu" ifadelerini kullandı.

Irak'ta olanların hepsinin bir plan olduğunu söyleyen O'Keefe, "Irak'ı 3 ayrı devlete bölmek de bir plandı" dedi.

DEAŞ'ın (IŞİD) gerçek açılımı!

O'Keefe, "DEAŞ'ın üzerinde ABD'nin parmak izlerinin olmadığını söylemek saflıktan ötedir" diyerek sözlerine şöyle devam etti;

"Bana birileri şu sorunun cevabını versin; Neden DEAŞ yada El Nusra yada El Kaide bir kez olsun İsrail'e saldırmadı? Hatta bunların militanları İsrail'de tedavi edildi. Size belki komik gelebilir ama DEAŞ'in anlamı (IŞİD) İsrail Gizli İstihbarat Servisi." sözleri stüdyoda şaşkınlıkla karşılandı.

Eski askerden DAEŞ ve İsral hakkında dünyayı ayağa kaldıracak sözler! İZLE

"Bunlar Müslüman değil ABD'nin canavarları"

O'Keefe, "İslam, birini zorla müslüman yapmayı yada öldürmeyi mutlak anlada yüzde yüz yasaklıyor. Zamanında müslüman imparatorluklar diğerlerine dinleri neyse öyle yaşamalarını yasaklamıyor hatta müslüman imparatorluklara vergi vermeye bile zorlamıyordu. Kısacası hiçbir müslüman kadınları, erkekleri ve çocukları infaz etmeyi meşru görmez. Bunlar müslüman olamaz. Bunlar, Birleşik Devletler'in canavarları. Ve onun yardakçısı İsrail, İngiltere ve diğerlerinin yarattığı canavarlar" ifadelerini kullandı.

KENNETH O'KEEFE KİMDİR?

Kenneth O'Keefe, eski Amerikan deniz komandosu ve savaş karşıtı aktivist.

Birinci Körfez Savaşı'na donanma komandosu olarak katıldı. Daha sonra savaş karşıtı bir aktivist olarak eylemlerde bulundu. 2003 yılında Irak savaşını önlemek için "canlı kalkan" olarak Bağdat'a gitti. İngiltere'de Filistinli Fadiwa Dajani ile evlendi. Irak Savaşı nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığını reddeden O'Keefe, büyükannesinin İrlandalı olması nedeniyle İrlanda vatandaşlığına geçti. O'Keefe Ağustos 2008'de Özgür Gazze Hareketi'nin Gazze ablukasını kırma amacıyla gönderdiği gemilerden birine kaptanlık yaptı ve kendisine Filistinliler tarafından Filistin vatandaşlığı verildi.

Mayıs 2010'da İsrail ordusunun saldırısına uğrayan Gazze filosuna katıldı. Saldırısı sırasında iki İsrailli deniz komandosunun silahlarını ele geçirdi. Bütün aktivistlerin Türkiye'ye sınır dışı edilmesinin ardından Gazze'ye gitmekte ısrar ettiği için İsrail askerleri tarafından dövüldü. Daha sonra İsrail'de can güvenliği kalmadığı için Türk Hava Yolları uçağı ile kanlı elbiseleriyle İstanbul'a geldi.