Haberiyakala / Okan Beltek

Galatasaray'ın alt yapısında futbol hayatına başlayan, daha sonra İspanya'nın yolunu tutarak Atletico Madrid ve Barcelona'nın formasını giyen milli yıldızımız Arda Turan, Çin'in en büyük kulüplerinden olan Shanghai Shenhua'dan gelen 3 yıllık sözleşme teklifini kabul etti.

Milli yıldızın Bayrampaşa'da yaşayan yakın çevresinden edinilen bilgiye göre yıllık 19 milyon euro olan Çin ekibinin teklifini, Barcelona'da çok sık forma şansı bulamaması nedeniyle kabul ettiği ve anlaşmanın bir hafta içinde resmiyet kazanacağı öğrenildi.

3 YILDA 230 MİLYON TÜRK LİRASI!

Çin ekibinin Barcelona'ya 38 milyon euro(153 milyon tl) bonservis ücreti ödeyeceği öğrenilirken, Arda Turan'a ise 3 yılda toplam 57 milyon euro(230 milyon tl) ödeme yapmayı taahhüt ettiği bildirildi. Arda Turan teklifi kabulünden sonra Türk sporcular içerisinde en çok kazanan kişi olurken, dünya genelinde de en çok kazanan futbolcular arasına girdi.

GALATASARAY'A PİYANGO

FIFA kuralları neticesinde Barcelona'ya ödenen bonservis bedelinin bir kısmının Arda Turan'ın alt yapısında oynadığı Altıntepsispor ve Galatasaray'a ödeneceği öğrenildi. Bonservis bedelinin %1,5'luk kısmı (2 milyon 300 bin tl) Altıntepsispor'a, %3,5'luk kısmı(5 milyon 370 bin tl) ise Galatasaray'a ödenecek.

Haberiyakala / Okan Beltek