O SES TÜRKİYE'DE 250 KİLOLUK CÜSSESİ VE SÖYLEDİĞİ ŞARKILARDAKİ BAŞARILI PERFORMANSIYLA DİKKAT ÇEKEN BİG BOY LAKAPLI MENDUH KIZILKULA KİMDİR?

O Ses Türkiye'ye ilk katıldığında 250 kiloluk cüssesi ve başarılı performansıyla herkesi şok eden Big Boy lakaplı Menduh Kızılkula, çapraz düellolardan da başarı ile çıkarak yoluna devam ediyor.

Gökhan ve Hakan'ın takımında yer alan Big Boy şimdiden kendisine bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Öyle ki sahneye çıktı an stüdyo seyircinin çığlıklarından yıkılıyor.

BİG BOY MENDUH KIZILKULA KİMDİR?

11 Ekim 1980'de Düsseldorf'da dünyaya geldi. Ağrı'lı bir ailenin oğlu olan Big Boy 7 yaşındayken ailesi ile birlikte Almanya'dan Ağrı'ya kesin dönüş yapmış. Babasının ölümünden bir süre sonra 1993 yılında Bursa'ya yerleşmiştir.

Cartel grubu ile hip hopla tanıştı. Karakule ve Big Boss lakaplarıyla çeşitli konserler verdi.

1996'da boksa başlayan Big Boy, gençler kategorisinde 2 kez üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. Bu arada Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğlence sektöründe bodyguard ve güvenlik müdürü olarak çalıştı.

Uludağ Timsahlar Amerikan Futbol Takımı'nı kurdu ama takım maddi imkansızlıklar yüzünden kapandı. Japonya'daki Turkish Power Wrestling'e katıldı.

bigboy-sokak-dovusunde-58172e0d545f1

Filmografisi:

Çılgın Dersane Üniversitede - Big Boy

Kaçak - Muhterem (konuk oyuncu)

Deliormanlı - Bodyguard