Son yılın dizüstü bilgisayarlarda lideri olan Apple'ı geride bırakarak tahtı devralan Lenovo, özellikle iş yerlerinin en büyük tercihi oldu. Henüz oyuncu potansiyeline ulaşamamış olması eksi olarak not hanesine yazılsa da, genel performansı ile zirveyi eline geçirdi.

Laptop yani dizüstü bilgisayarlar artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası. Özellikle iş yaşamında büyük kolaylık sağlamasıyla tercih ediliyor. Laptop alırken bilgisayarın özellikleri ve konfigürasyonun yanı sıra markalar da tercihlerde önemli bir yere sahip.

Teknolojinin dev markaları benzer donanımlar kullansalar dahi tasarım, inovasyon, montaj, teknik destek ve malzeme açısından birbirilerinden ayrılabiliyorlar.

Laptop Mag, kullanıcıların işini kolaylaştırmak için yılın en iyi dizüstü bilgisayarlarını seçti. Performans, tasarım, destek, yenilik, fiyat ve çeşitlilik ile garanti açısından puanlanan sıralamada, Apple tam 5 yıldır bulunduğu zirveden indi.

Artıları ve eksileriyle Lenovo

Lenovo, klasik ThinkPad modellerindeki verimlilik, uzun pil ömrü ve klavyede kullanımı başarısına, 2'si 1 arada Yoga serisinde hafifliği, tasarımı ve gücü de ekledi. OLED ekranlarla risk de alıyorlar.

Lenovo aldığı risklere henüz oyuncuları dahil etmedi. İyi modelleri var ama yüksek kalite bir oyun bilgisayarları yok. GTX 1060 üzerine çıkamıyorlar. Ayrılabilir 2'si 1 arada kategorisindeki Miix modelleri de hayalkırıklığı yarattı.