HABERİYAKALA

Geçtiğimiz hafta FETÖ'nün yeni darbe girişimi tarihi olarak 15 Haziran ortaya atıldı. Gazeteciler, siyasiler ve kahvedeki vatandaş bu tarihi bir kenara yazıp komplo teorileri geliştirmeye başladı.

Herkesi bir merak aldı. Acaba ne olacak? Nasıl bir girişim olacak? Sorular sorular sorular. Ve beklenen gün geldi çattı. Bir de baktık ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elinde "Adalet" pankartı, başında "Adalet" tişörtü dilinde "Adalet" sloganları çıkmış yola yürüyor. İstikamet İstanbul. Peşine de kendi partilileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevmeyenleri taktı.

Bu yürüyüşe tepkiler de az değil. Hükümet, ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere birçok kesim bu yürüyüşü uygun bulmuyor.

5_1

BİR GECEDE NASIL HAZIRLANDI?

Ancak bu yürüyüşte dikkat çeken bir detay var. Perşembe akşam saatlerinde Enis Berberoğlu'nun tutuklama kararı çıktı. Akşam da Kemal Kılıçdaroğlu, "Yarın yürüyüşe çıkıyorum" dedi.

Sabah olduğunda binlerce afiş, pankart ve şapka Ankara'nın göbeğinde duruyordu. Bu kadar şapka, afiş, pankart bir gecede nasıl hazırlandı?

Kimin bu kadarının yapmaya gücü yeter? Karar verilecek malzemeler hazırlanacak ve sabah dağıtılacak. Bu işlem için en az 3 gün lazım. O da gece gündüz çalışılarak 3 gün.

Öyle bir gecede olmaz olamaz. İnsan böyle deyince aklına 15 Haziran için söylenen darbe girişimi olacak söylentisi geliyor. Nasıl oluyor da darbe girişimi olacağı söylenen gün yürüyüş oluyor hem de tam donanımlı.

2_3

3_1