'Ilımlı İslam Projesi' ile yeni bir din oluşturma peşinde olan FETÖ, bu projenin ilk adımını Almanya'da bir protestan kilisesini sözde camiye çevirerek attı. Caminin açılışını yapan ve imam olarak atan kişi ise, FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Türk kökenli Alman yazar Seyran Ateş.

2

Caminin açılmasına teröristlere kucak açmasıyla gerçek yüzünü gösteren Alman hükümeti destek veriyor. Caminin bütün masrafları ve giderleriyle de yakından ilgileniyor. Caminin en çarpıcı özelliği ise imamın kadın olması, cemaatin kadın erkek beraber namaz kılması ve burkalı, peçeli kadınların camiye alınmaması.

3

KADININ BAŞINI ÖRTME ZORUNLULUĞU YOK

İşte Seyran Ateş'in ağzından liberal camiyle ilgili detaylı bilgi:

"İbn-i Rüşd-Goethe isminin verildiği 'camii'de kadınlar ve erkekler birlikte ibadet edip vaaz veriyor. Caminin kapıları Sünnilere, Şiilere ve diğer Müslüman mezheplere açık. Kadınların namaz kılarken başını örtme zorunluluğu yok. Çünkü camide kendimi insan gibi hissetmek istiyorum ve biz liberaller daha görünür olmak zorundayız. İslam'ın bozulan imajı düzeltecek. Burka ve peçe yasağını güvenlik sebebiyle aldık. Kadın, erkek, Sünni, Şii, heteroseksüel ve eşcinsel herkesin yan yana dua edebileceği bir yer olacak"

5FETÖ'yle sıkı ilişkileri olan 'kadın aktivist' Seyran Ateş'in açtığı ' "Liberal Camii" ve Almanya'da yaşayan Suriyeli ilahiyatçı Lamya Kaddor'un yapacağı "Barış yürüyüşü"nün amacı, İslam'ı tanıtmak ve anlatmak değil, tam aksine İslami değerleri bitirmek ve FETÖ'nün "yeni din" projesinin ilk adımları olarak değerlendiriliyor.

1_3