LG, bu sene satışa sunduğu yeni amiral gemisi modeli konusunda oldukça aceleci davrandı. Güney Kore’deki rekabeti kendi lehine çevirmek isteyen LG G6’yı, Galaxy S8’den önce satışa sunabilmek adında bazı şeylerden ödün verdi. Elbette bunların en başında LG G6’nın SD 835 yerine SD 821 ile satışa sunulması geliyor. Fakat durum bununla sınırlı değil. LG üretim sürecini hızlandırabilmek adına, G6’yı 64GB’lık tek bir depolama seçeneği ile satışa sunmuştu. Yani 32’lik ya da 128’lik ek bir opsiyon bulunmuyordu. Güney Koreli teknoloji devi, bu açığı kapatmak adına kısa süre önce LG G6 Plus ve G6 Pro modellerini duyurmuştu.

LG G6 Plus ve G6 Pro geçtiğimiz gün Güney Kore’de satışa sunuldu. Bu iki cihazın önümüzdeki günlerde global olarak da satışa sunulması bekleniyor. Peki LG G6 Plus ve G6 Pro bizlere ne gibi yenilikler vaad ediyor?

Açık konuşmak gerekirse, iki modelin de normal G6’ya oranla öne çıkan bir özelliği bulunmuyor. G6 Plus 128GB’lık dahili depolama alanına sahipken, G6 Pro ise 32GB’lık dahili depolama alanına sahip. G6 Plus’ta bir de kablosuz şarj özelliği mevcut. Fakat zaten bu özellik Amerika’da satışa sunulan normal G6 modellerinde de vardı. Yani LG, diğer markaların farklı depolama seçenekleri ile tek bir isimde sunduğu 3 model için, 3 ayrı isim kullandı diyebiliriz.

LG G6 Pro – 32GB

LG G6 – 64GB

LG G6 Plus – 128GB