Beşiktaş Belediyesi, dün başlayan 25. İstanbul LGBTİ Onur Haftası kapsamında belediye binasına LGBTİ bayrağı asmış ve büyük tepki toplamıştı. Sosyal medyada da twitter hesabı üzerinden de "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" paylaşımı yapan Belediye daha sonra gelen tepkiler üzerine tweeti sildi.

Konuyla ilgili konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, sosyal medya üzerinden bir de açıklama yaparak, "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim" dedi.

Ekran_AlAntAsA

Ekran_AlAntAsA1

Açıklamanın tamamı ise şöyle:

“Biz sadece Hz. Muhammed Mustafa (SAV) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerinin peşinde devletimizin ve milletimizin askeri oluruz… İnsanlarımızın değerlerine, kültürlerine, inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek Beşiktaş’ımızın ve Beşiktaş Belediyesi’nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur. Bunu gösterirken özenli olmak, abartmamak topluma doğru anlatmak da hassasiyetlerimizin başında gelir… Bu anlayışa uymayan hiçbir davranış, tutum, lisan, yaklaşım bizde karşılık bulmaz. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesi’ni ve (beni) temsil etmeyen tweet Ağrı’da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz. İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir.” dedi...

Freddie Mercury kimdir?

Freddie Mercury, Britanyalı rock grubu Queen'in solisti. Gerçek adı, Farrokh Bulsara. 70'li yıllaɾın sonunda veɾdiği biɾ ɾöpoɾtajda gazeteciye: "Biɾ neɾgis kadaɾ geyim canım" demiştiɾ.