Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesince, MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verildi. Karar, büyük beklendiler içinde olan muhalif MHP'liler olarak adları duyulan başta Sinan Oğan ve Meral Akşener olmak üzere tüm ekibi üzecek.

7

NE OLMUŞTU?

Muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptıkları kurultaya karşı, genel merkeze yakın isimlerden Üst Kurul delegesi, eski milletvekili Cemal Enginyurt’un açtığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyordu.

Davada genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ lehine karar çıkması durumunda yeniden olağanüstü kurultay hazırlığı gündeme gelebilecekti.

MHP’li muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı.

MERAL AKŞENER'DEN İLK AÇIKLAMA

Muhaliflerin başında olan Meral Akşener, mahkemenin olağanüstü genel kurulunun iptaline ilişkin kararına yorum yaptı. Akşener, twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Adaletin ruhuna el fatiha" diye yazdı.

İŞTE PAYLAŞIMLAR

Ekran_Resmi_2017-06-20_11.15.34

Diğer muhalif MHP'li olan Sinan Oğan; "MHP'de Ülkücü İrade'yi hakim kılana ve Türkiye'de de Adaleti tesis edene kadar mücadelemiz sürecektir" dedi.