Trabzonspor 50. yaşını dolduracağı yeni sezonda şampiyonluk istiyor. Şampiyonluk parolasıyla yola koyulan Trabzonspor yönetimi, orta saha ve forvet için iki isimi Milan'da buldu. Bordo mavili yöneticiler Kucka ve Bacca'yı almanın peşinde. Kucka ve Bacca için pazarlıkta sona gelindi denilebilir.

Başkan Muharrem Usta'nın Kucka'nın yanı sıra Bacca için de geçtiğimiz hafta sonu ani bir kararla İtalya'ya uçarak, Milan ile yapılan pazarlıklara dahil olduğu ve transferde çifte bombanın patlamaya yakın olduğu öğrenildi. Milan'ın yeniden yapılanma için kadroyu revize etmesi nedeniyle Trabzonspor'un Kucka'nın yanı sıra Bacca için de yaptığı görüşmelerde anlaşmanın yakın olduğu ifade edildi.

Bordo-mavililerin iki oyuncuya kiralama bedeli olarak toplam 4 milyon euro vereceği, oyuncularında yıllık 2.5 milyon euro alacağı ifade edildi.

BACCA GERÇEKLERİ

Usta'nın Bacca transferini de Kucka ile birlikte bu hafta bitirip, Trabzonspor'un iki bölgesini de Milan'ın yıldızları ile güçlendirmeyi amaçladığı ifade edildi. Bacca'nın gelmesiyle teknik direktör Ersun Yanal'ın da hayali gerçekleşmiş olacak. Çünkü Yanal, bir önceki Trabzonspor döneminde de yıldız futbolcuyu istemiş ancak Sevilla, tercihini Milan kulübünden yana kullanmıştı.

Fotomaç