Başkan Dursun Özbek, Brezilyalı sağbek Mariano'nun için düzenlenen imza töreninde sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Sneijder hakkında açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek Hollandalı yıldız hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Wesley'in ayrılması önemli bir olaydı. Güzel hizmetler verdi. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum. Vedalar hayatın gerçeği. Galatasaray'da güzel hatıraları var, bizim de. Mayıs'ta karşılıklı konuşuldu, detayları hallettik. Galatasaray tarihinde oyuncular misyonlarını tamamlar, hatıraları olur, kariyer planlaması çerçevesinde ayrılık kaçınılmazdır. Sneijder'in ayrılığı tek taraflı değil. Sneijder ile 2 sene önce yapılan sözleşmesinde mevcut olan bir maddeydi 20 milyon euroluk tazminat maddesi. Sözleşme feshinde de o madde o şekilde kaldı. Galatasaray'da teknik direktör şu hakka sahip değildir; 'Ben bunu istemiyorum gönderin' Wesley yıldız, kariyer planı var. Tudor istemedi de Sneijder'i gönderdiler şekilde gündeme getirmek doğru değil. Sneijder'in ayrılığı büyütüldü."

"2017-2018 SEZONU ÇOK KRİTİK"

Mali konulara değinen Dursun Özbek, "Kulübün mali yapısını bozmayacak transferler yaptık. Ne kadar sattıysak o kadar da oyuncu aldık, yenilere de yer var. 2017-2018 sezonu çok kritik. Mali yapıyı bozacak bir şey yapmıyoruz, çok dikkatliyiz. Bu böyle bilinsin" dedi.

Başkan Dursun Özbek, Galatasaray'ın Östersunds'a 2-0 yenildiği karşılaşma hakkındaki sorulara ise "Östersunds maçını yol kazası olarak kabul edin. Perşembe günü, Galatasaray bunun tamiri için en iyisini yapacaktır." şeklinde yanıt verdi.

Yeni transferler hakkında da açıklamalar yapan Dursun Özbek, "Geçtiğimiz 2 sezon başarısız olduğumuza göre değişikliğe ihtiyaç vardı, sorgulanmasın. Taraftar da yönetim de memnun değildi" ifadelerini kullandı.

LUCESCU KONUSU...

Dursun Özbek, Igor Tudor'un geleceğiyle ilgili sorulan bir soruya ise"Igor Tudor'u biz getirdik. Neresinde durmamız lazım? Tabii ki arkasındayız. Teknik direktör aramıyoruz. Lucescu ile de görüşmemiz olmadı" cevabını verdi.

"Benim aklımdan geçmiyor, gazeteyi bir açıyorum "Muslera'yı gönderiyor" diyorsunuz, yaratıcılığınızın sınırı yok"

"Muslera'nın Galatasaray'dan ayrılması söz konusu değil. Nereden uyduruyorsunuz bunları? Kınıyorum"

"Olcan Adın ile ilgili süreç devam ediyor. Netice daha belli olmadı"

"Olcan Adın konusunu en az hasarla tamamlamak istiyoruz"