TEOG tercihi nasıl yapılır? Lise eğitimini sürdürecek öğrencilerin girdiği TEOG sınavı tercihleri başladı. Öğrencilerin 24 Temmuz Pazartesi gününe kadar tercih işlemlerini tamamlamış olması gerekiyor. Peki TEOG tercihi nasıl yapılır?

TEOG tercih işlemleri başladı. Binlerce öğrenci için artık hayal ettikleri liseye girebilmek için tercih süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, lise tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı sorusunun cevabını aramaya başladı. Liselere tercih süreci bugün başladı.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG LİSE TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen TEOG sistemi kapsamında liseler için tercih süreci başladı. TEOG sistemi kapsamında, liseler için 24 Temmuz Pazartesi gününe kadar tercih yapılabilecek. Tercih işlemleri "e-okul.meb.gov.tr" veya ortaokul müdürlüklerinden yapılabilecek.

Öğrenciler 25 okul tercihi yapabilecek tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatacak. Onaydan sonra herhangi bir tercih değişikliği yapılamayacak.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI 11 AĞUSTOS'TA

Tercih işlemlerinin ardından 11 Ağustos'ta yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar "www. MEB.gov.tr" ve "e-okul.meb.gov.tr" internet adreslerinden açıklanacak. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sorgulanabilecek.