Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya'nın Hadim ilçesinde düzenlenen Geleneksel Çiftepınar-Hadim Yazlık Yaylası şenliklerine katıldı.

Şenlik öncesinde konuşma yapan Elvan, milletin ihtiyacını karşılamak için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

''Biraz önce çok değerli Genel Başkan Yardımcımız da ifade etti. Hadimi Hazretlerinin çok güzel bir beyiti var; 'Kamil odur ki, koya dünyaya bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser' hükümet olarak memleketimizi eserlerle donatmaya devam ediyoruz.

Milletimizin her ihtiyacını yerine getirmek her ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023 hedeflerini gerçekleştirerek güçlü Türkiye birlikte inşa etmeye kararlıyız.

Allah'ın izni ile güçlü Türkiye yolunda milletimize kimse engel olamayacak. Onlar ne söylerse söylesinler, onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet bu devlet ve adam gibi adam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimiz ne diyorsa onu yapacaktır.''

"7-8 SAATTE GİDİLEN YOLU 2 SAATE İNDİRECEĞİZ"

Yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini de aktaran Bakan Elvan, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

''Yatırımlarınızı sonuna kadar yapacağız, hızımızdan hız kesmeyeceğiz. Böyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Asla ihanete pabuç bırakmayacağız. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve milletimiz ne istemişti bunun için çaba sarf edeceğiz.

Değişmeye, kalkınmaya, büyümeye Allah’ın izniyle sizin desteğinizle devam edeceğiz. Etkinliğin başında Hadim Belediye Başkanımız da ifade etti. Belki 80 yılda yapılan yatırımlardan daha fazlasını belki 3-5 katını 14-15 yıllık süreçte yaptık. Bunların hepsi birer hayaldi. Düşünün o Eğiste deresinin olduğu yeri düşünün...

Eğiste’ye kıvrıla kıvrıla iner, kıvrıla kıvrıla çıkardık. Aşağı yukarı bir Eğisteyi geçmek yarım saatimizi alırdı. Daha sonra yeni bir yol yaptık. Geçmişe yarım saatte geçiyorduk bugün 7-8 dakikada geçiyoruz. İnşallah birkaç yıl sonra sadece 1 dakikada o Eğiste Viyadüğünden geçme imkanını bulacağız.

İşte bizim farkımız bu ve 2017 sonu itibariyle Alanya-Mahmutlar yolunda on tünel faaliyet vermiş olacak. Daha açacağımız tüneller var. Bu konuda da çalışmalara yoğun bir şekilde Ulaştırma Bakanlığımız Karayolları Genel Müdürlüğümüz devam ediyor. Biz de takipçisiyiz.

Buradaki hedefimiz şu değerli kardeşlerim; 2 saat 10 dakikada Konya’dan sizleri sadece Konyalıları değil, Ankara’dan ve çevre illerden gelen vatandaşlarımızın 2 saatte Konya'dan Alanya Mahmutlar'a ulaşmasını sağlamak. Bunu da başaracağız sevgili kardeşlerim. 7-8 saatte gidilen yolu 2 saate indireceğiz Allah'ın izniyle. Bunu yapacakta her türlü güce sahibiz."