Dün Trabzon’un Maçka ilçesinden acı haberler geldi. PKK’nın Karadeniz yapılanmasının Maçka kırsalında tespit edilmesinin ardından başlatılan operasyonda Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü.

Şehitlerden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün teröristleri bir evden erzak çalarken gördüğü ve jandarmaya haber verdiği öğrenildi. Bülbül, askerlerle gittiği sırada PKK’lı alçakların saldırısına uğradı ve şehit düştü.

“İYİ Kİ VARSIN EREN”

Eren Bülbül’ün şehit edilmesinin ardından kendisinin Facebook hesabında 2 ay önce paylaştığı bir paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Yapılan paylaşımda Eren, ‘Kimse iyi ki varsın Eren demiyor’ ifadelerini kullanırken şehit haberinin ardından sosyal medya kullanıcıları iyi ki varsın Eren etiketi altında binlerce mesaj attı.

SÖZDE STK’LAR VE TERÖR SEVİCİ ÜNLÜLER NEREDE?

Öte yandan daha çocuk yaşında PKK’nin kalleş pususunda can veren Eren Bülbül için Gezi provokasyonunda yer alan PKK’lı kırmızı fularlı kız için ayağa kalkan STK’ların ve ünlü isimlerin sessiz kalması dikkatlerden kaçmadı.

KIRMIZI FULARLI KIZA GÖSTERİLEN HASSASİYETTEN ESER YOK

Gezi eylemleri sırasında taktığı kırmızı fularıyla fenomen haline gelen bir genç kız, ilerleyen zamanda terör örgütü PKK'ya katılıp silah kuşanmış ve Türkiye'ye karşı hain eylemlere katılmıştı. Aynı genç kız terör örgütü PKK adına bir başka terör örgütü DEAŞ'la girdiği çatışmada ölmüş, günlerce sivil toplum kuruluşları ve insan hakları dernekleri bu kızı gündemde tutmuştu.