Trabzonspor Kulübü yeni transferler Jose Sosa, Tomas Hubocan ve Volkan Şen için düzenlenen törende Bordo Maviş bebeğe de imza attırması neşeli anların yaşanmasına neden oldu.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Bizim aslında 4. transferimiz var" diyerek henüz 6 aylık olan Bordo Maviş bebeği de basına tanıttı.

Bordo Maviş bebeğin hikayesi

Kulüpten "Dünyanın en küçük transferi Trabzonspor’da" denilerek yapılan paylaşımda Bordo-Maviş Bebek'in hikayesi şöyle anlatıldı;

"Trabzonsporumuzun, yeni sezondaki son transferi Bordo-Maviş oldu. Henüz altı aylık Bordo Maviş ile sözleşme imzalayan kulübümüz, altyapısına adı-soyadı gibi güzel bir futbolcu kazandırdı.

Balıkesirli Ulaş ve Burcu Maviş’in altıaylık oğulları Bordo’nun hikayesi beş yıl öncesine uzanıyor. Baba Ulaş Maviş, 2012 yılında bir rüyasında oğlunun olduğunu ve ismini Bordo koyduklarını görüyor. Aradan beş sene geçtikten sonra o dönemki kız arkadaşı Burcu ile hayatını birleştiren Ulaş Maviş’in rüyası, 2017’de oğlunun dünyaya gelmesi ile gerçek oluyor. Burcu ve Ulaş çifti çocuklarının ismini Bordo koyarak dünyada bir ilke imza atıyor.

Ekran_AlAntAsA

Usta: Tribünlerimiz bu sezondan itibaren Bordo-Maviş’in ismiyle inleyecek

Bordo Maviş’in transferi ile dünyanın en küçük futbolcusunu takıma kazandırdıklarını açıklayan Başkan Usta yeni transfer için şunları söyledi; "Bordo, şimdilik minik bir esinti; bir rüzgar. Ama biz onun büyüyünce Fırtına olup eseceğine yürekten inanıyoruz. Ailemizin tek hedefi Balıkesir’den Trabzon’a yerleşmek ve Bordo’yu Trabzonspor’da oynayacak bir futbolcu olarak yetiştirmek. Annenin bana gönderdiği bir mektup vardı. Bu mektupta isteklerini benimle paylaştı. Artık aileyi Trabzon’a yerleştirip Bordo’yu da kulübümüzün geleceğinde başarılı bir futbolcu olarak görmek en büyük idealimiz olacaktır. Öte yandan o büyüyene kadar biliyoruz ki bize, camiamıza uğur getirecek. Tribünlerimiz bu sezondan itibaren Bordo-Maviş’in ismiyle inleyecek.’’