EuroBasket 2017 son 16 turunda Türkiye ile İspanya, Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. 12 Dev Adam, yine alkışlanan bir mücadele ortaya koyarken salondan 73-56 yenik ayrıldı ve turnuvaya veda etti. Salonu dolduran binlerce kişi maçın bitiminde ''Türkiye sizinle gurur duyuyor'' tezahüratında bulundu.

İSPANYA 73-56 TÜRKİYE

1. PERİYOT SONUCU: 19-10

2. PERİYOT SONUCU: 33-25 (14-15)

3. PERİYOT SONUCU: 49-43 (16-18)

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turu maçında Türkiye, İspanya ile karşı karşıya geliyor. Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi kazanan takım çeyrek finale yükselecek.

A Milli Basketbol Takımımız D Grubu'nu 2 galibiyet ve 3 mağlubiyetle 4. sırada bitirirken, İspanya ise C Grubu'nu 5 galibiyetle namağlup lider tamamlamıştı.

MAÇTAN NOTLAR

Sinan Erdem Spor Salonu doldu.

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turunda İspanya ile karşılaşan A Milli Takımı'nı, önemli müsabakada Türk basketbolseverler yalnız bırakmadı. Karşılaşmaya yoğun ilgi gösteren basketbolseverler, maçın oynandığı Sinan Erdem Spor Salonu'nun tribünlerini doldurdu. Türk bayraklarıyla tribünlerdeki yerlerini alan taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla A Milli Basketbol Takımı'na coşkulu bir şekilde destek verdi.

BAKAN OSMAN AŞKIN STADYUMDAYDI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da A Milli Basketbol Takımı'nın İspanya ile oynadığı karşılaşmayı salonda takip etti. Bakan Osman Aşkın Bak, müsabakayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile locadan izledi.