Başvurunun bugün saat 11.30'da yapılacağı öğrenildi. Danıştay Başkanı Güngör'ün açıklamalarının ardından harekete geçen CHP'de Grup Başkanvekili Levent Gök'ün, tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle Güngör'ün disiplin kuruluna sevki için bugün başvuruda bulunacağı ifade edilmişti.

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün disipline sevkini isteyecek. Disipline sevk başvurusu bugün saat 11.30'da yapılacak.

CHP, Güngör'ün siyasi polemiğe girmek suretiyle Danıştay'ı töhmet altında bıraktığı iddiasında...

AÇIKLAMA SONRASINDA HAREKETE GEÇİLDİ

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün açıklamalarının ardından harekete geçti. Grup Başkanvekili Levent Gök, Güngör hakkında tarafsızlığını yitirmesi, Danıştay’ı töhmet altında bırakması gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi için bugün başvuruda bulunacak.

ZERRİN GÜNGÖR NE DEMİŞTİ?

Güngör, CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için “sözde” demiş “CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben biliyorum. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar.” ifadelerini kullanmıştı.

ÖNÜNÜ İLİKLEMEK İÇİN DÜĞME ARADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çay toplamaya gitmesiyle gündeme gelen Güngör, bir törende Erdoğan karşısında cübbesinin önünü iliklemek için de düğme aramıştı.