AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

“BU ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CHP OLAMAZ”

Ünal'ın hedefinde SİHA (silahlı insansız hava aracı) açıklamasıyla tepki çeken Sezgin Tanrıkulu ve partisi CHP vardı. "Ana muhalefet partisinin FETÖ davaları ve DEAŞ ile yürütülen mücadeleye ilişkin açıklamaları oluyor. Son günlerde SİHA üzerinden ana muhalefet partisi bir tartışma başlattı" diyen Ünal şöyle devam etti:

"Maalesef Kılıçdaroğlu ve CHP'si PKK'nın katliamlarına itiraz etmezken devletin mücadelesini sivillerin öldürüldüğü iddiası üzerinden itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Sakarya zaferinin 96. yıldönümünde Atatürk'ün kurduğu siyasi partinin bugün geldiği duruma baktığınızda bu içler acısı. Biz CHP'yi sıfatlandırırken Kılıçdaroğlu CHP'sini tercih ediyoruz. Bu Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz.

AK Parti Sözcüsü Ünal'ın açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Bugün FETÖ davaları sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Herkes bunun hakkını teslim etmektedir. Burada asıl maksat bunlar üzerinden daha sonraki itirazlara genel bir altlık oluşturmayı amaçlamaktadır. 17-25 Aralık darbe girişiminin küresel ölçekte tekrarını yaşıyoruz. ABD yargısı üzerinden yeniden yapılmak isteniyor. Bazı köşe yazarlarının ABD'de devam eden davalar üzerinden Cumhurbaşkanımızın ABD ziyaretine değinmeleri kabul edilebilir değil."