Temsilcimiz Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi C Grubu ilk maçında konuk ettiği Bulgaristan ekibi Ludogorets ile golsüz berabere kaldı. Avrupa Ligi gruplarında ilk kez mücadele eden turuncu-lacivertliler, 90 dakika boyunca girdiği birçok gol pozisyonunda, Ludogorets'in katı savunmasını aşamadı.

c7eca48563aee1c2995bbf8d83f17ade_840

Grupta oynanan diğer maçta ise Sporting Braga, 1-0 geriye düştüğü maçta Hoffenheim'ı deplasmanda Joao Teixeira ve Dyego Sousa'nın golleriyle 2-1 yendi.

LK 11'LER

BAŞAKŞEHİR: Volkan, Clichy, Epureanu, Attamah, Caiçara, Emre, Gökhan İnler, Mossoro, Visca, Elia, Adebayor

LUDOGORETS: Broun, Cicinho, Natanael, Abel, Dyakov, Moti, Plastun, Paulo, Goralski, Wanderson, Lukoki

UEFA Avrupa Ligi gruplarında ilk kez mücadele edecek turuncu-lacivertli ekip, bu karşılaşmayı kazanarak grup maçlarına iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

da134812823e8d0f049b601482735ac2_840

MAÇIN ÖNEMLİ DAKİKALARI

..

90'

Hakem Stefan Johannesson müsabakanın bittiğini belirten son düdüğünü çalıyor.

90'

(M.Başakşehir)

Hava topu mücadelesinde Mevlüt Erdinç rakibi Svetoslav Dyakov'a yaptığı faul sonrasında sarı kart görüyor.

90'

(Ludogorets)

Sol çaprazdan ceza sahasına sokulan Claudiu Keseru yerden vuruşunu yapıyor ancak top kalenin sol tarafından dışarı gidiyor.

90'

Dördüncü hakemin işareti ile müsabakanın sonuna en az 4 dakikalık oynanmamış süre bölümü ilave ediliyor.

86'

(Ludogorets)

Konuk ekipte son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Jody Lukoki oyundan alınırken yerine Gustavo Campanharo oyuna dahil oluyor.

84'

(M.Başakşehir)

Ceza yayının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Emre Belözoğlu'nun şutu barajdan sekerek kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

80'

(M.Başakşehir)

Turuncu lacivertlilerde son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Marcio Mossoro oyundan alınırken yerine Stefano Napoleoni oyuna dahil oluyor.

79'

(M.Başakşehir)

Temsilcimizde Junior Caiçara rakibi Wanderson Farias'a yaptığı faul sonrasında sarı kart görüyor.

77'

(Ludogorets)

Ludogorets'de ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Jacek Goralski oyundan alınırken yerine Lucas Sasha oyuna dahil oluyor.

76'

(M.Başakşehir)

Edin Visca'nın pası ile ceza yayı gerisinde topla buluşan Gökhan İnler doğrudan kaleyi düşünüyor ancak bu top doğrudan kaleci Jorge Broun'un üzerine gidiyor.

73'

(M.Başakşehir)

Medipol Başakşehir'de ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Eljero Elia oyundan alınırken yerine Kerim Frei oyuna dahil oluyor.

71'

Temsilcimiz kısa paslarla pozisyon üretmeye çalışıyor.

68'

(M.Başakşehir)

Sol kanattan gelişen atakta Eljero Elia ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Gelen topa hareketlenen Edin Visca kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top savunmaya çarparak kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

65'

(M.Başakşehir)

Turuncu lacivertlilerde ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Emmanuel Adebayor oyundan alınırken yerine Mevlüt Erdinç oyuna dahil oluyor.

62'

(M.Başakşehir)

Sağ çaprazda topla buluşan Edin Visca doğrudan kaleyi düşünüyor ancak kaleci Jorge Broun sağ köşeye uzanarak bu topu çıkartıyor.

61'

Temsilcimiz gole çok yaklaşıyor. Kaleci Jorge Broun yaptığı pas hatası ile topu Marcio Mossoro'ya kaptırıyor. Marcio Mossoro kaleciyi geçmek istiyor ancak Jorge Broun hatasını telafi ediyor ve topun kalenin sol tarafından çıkmasını sağlıyor.

60'

(M.Başakşehir)

Eljero Elia'nın pası ile ceza yayı gerisinde topla buluşan Gökhan İnler rakibini geçerek yerden vuruşunu yapıyor ancak top kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

59'

(M.Başakşehir)

Turuncu lacivertlilerde Eljero Elia hakeme yönelik itirazlarını sürdürünce sarı kart ile cezalandırılıyor.

59'

(Ludogorets)

Ludogorets Razgrad cephesinde ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Joao Paulo oyundan alınırken yerine Claudiu Keseru oyuna dahil oluyor.

56'

(M.Başakşehir)

Emmanuel Adebayor'un pası ile sağ kanatta topla buluşan Edin Visca rakibini geçerek pasını ceza yayı içerisine hareketlenen Marcio Mossoro'a gönderiyor. Marcio Mossoro bekletmeden yerden vuruşunu yapıyor ancak meşin yuvarlak kalenin sol tarafından dışarı gidiyor.

54'

(M.Başakşehir)

Marcio Mossoro ceza yayının sağ tarafında topla buluşarak yerden vuruşunu yapıyor ancak bu vuruş istediği gibi olmuyor ve doğrudan kaleci Jorge Broun'un üzerine gidiyor.

53'

(M.Başakşehir)

Ceza yayının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Emre Belözoğlu hemen yanındaki Gökhan İnler'i görüyor. Gökhan İnler çok sert vuruyor ancak top kalenin üzerinden farklı bir şekilde dışarı gidiyor.

49'

(Ludogorets)

Emre'nin pozisyonundan hemen sonra gerçekleşen Ludogorets kontra atağında orta alanda hareketlenen Jody Lukoki pasını sol çaprazda hareketlenen Joao Paulo'a gönderiyor. Joao Paulo ceza sahasına girer girmez vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üzerinden farklı şekilde dışarı gidiyor.

49'

(M.Başakşehir)

Emmanuel Adebayor'un ara pası ile penaltı noktasının sol tarafında topla buluşan Emre Belözoğlu vuruşunu yapıyor ancak kaleci Jorge Broun gole izin vermiyor.

46'

Müsabakanın ikinci yarısı konuk ekip Ludogorets'in vuruşu ile başlıyor.

45'

Hakem Stefan Johannesson ilk yarının bittiğini belirten düdüğünü çalıyor.

42'

(M.Başakşehir)

Sağ kanattan gelişen atağımızda Edin Visca son çizgiye inerek ortasını uzak direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu karşılıyor.

40'

Konuk ekip Ludogorets Razgrad yarı sahamızda kısa paslarla organize olmaya çalışıyor.

36'

Oyunun bu bölümünde karşılıklı top kayıpları ile mücadele devam ediyor.

33'

(Ludogorets)

Wanderson Farias'un ara pası ile sağ çaprazda topla buluşan Cicinho'nun pozisyonu hakem Stefan Johannesson tarafından ofsayt gerekçesi ile durduruluyor.

30'

Müsabakanın üçte birlik bölümü geride kalırken topla oynamadaki üstünlüğümüz devam ediyor.

27'

Bu dakikalarda rakip yarı alanda baskımızı artırıyoruz.

24'

(Ludogorets)

Gael Clichy'nin yaptığı pas hatasını değerlendiren Jody Lukoki sağ çaprazdan ceza sahasına giriyor ve vuruşunu yapıyor ancak kaleci Volkan Babacan bir kez daha gole izin vermiyor.

22'

(Ludogorets)

Sağ kanattan gelişen atakta Jody Lukoki ortasını ön direğin hizasındaki altıpas çizgisine doğru gönderiyor. Bu noktada bulunan Joao Paulo kafa vuruşunu yapıyor ancak kalecimiz Volkan Babacan sağ köşeye uzanarak bu topu çıkartıyor.

18'

Temsilcimiz kısa paslarla pozisyon üretmeye çalışıyor.

15'

(Ludogorets)

Ceza sahası sol çaprazından kullanılan serbest vuruşta Joao Paulo doğrudan kaleyi düşünüyor ancak meşin yuvarlak kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

14'

(Ludogorets)

Topla birlikte ceza yayına sokulan Wanderson Farias rakibini geçerek ceza yayı içerisinden sol ayağının içi ile yerden vuruşunu yapıyor ancak bu top doğrudan kalecimiz Volkan Babacan'ın üzerine gidiyor.

13'

(Ludogorets)

Joao Paulo ceza yayının sol çaprazında topla buluşuyor ve sağ ayağı ile vuruşunu yapıyor ancak top kalenin hemen üzerinden dışarı gidiyor.

11'

(M.Başakşehir)

Sol kanattan kullanılan serbest vuruşta Emre Belözoğlu ortasını altıpas çizgisine doğru gönderiyor. Gelen topa yükselen Alexandu Epureanu kafa vuruşunu yapıyor ancak top sağ kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

9'

(M.Başakşehir)

Marcio Mossoro sağ kanattan ceza sahasına giriyor ve son çizgiye inerek ortasını yerden ön direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu karşılıyor.

6'

(M.Başakşehir)

Sol kanattan gelişen atağımızda Gael Clichy ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kafa ile karşılıyor.

4'

(M.Başakşehir)

Emre Belözoğlu'nun pası ile sol çaprazda topla buluşan Eljero Elia yerden vuruşunu yapıyor ancak top savunmadan geri geliyor.

2'

(M.Başakşehir)

Marcio Mossoro'nun pası ile Edin Visca sağ kanatta topla buluşuyor ancak tecrübeli oyuncunun pozisyonu ofsayt.

1'

Müsabaka temsilcimiz Medipol Başakşehir'in vuruşu ile başlıyor.