Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Grup toplantısı çıkışında Melih Gökçek'in istifası ilgili; "Şimdilik böyle bir şey yok; ama olmayacağı anlamına gelmez!" dedi.

Melih Gökçek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifa etmesi istendiği iddia edilmişti. Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan geldi. Ünal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in şu ana kadar istifasının istendiğine dair haberlerin gerçek olmadığını açıkladı.

AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ MAHİR ÜNAL'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bazı AK Partili belediye başkanlarının istifalarının istendiğine yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı.

mahir_Anal

Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Takdir edersiniz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın partimize geri dönmesiyle birlikte hem teşkilatlarımızda hem belediyelerimizde yeniden bir değerlendirme ve 2019'a dönük partimizin yoğun hazırlık süreci var. Dün akşam 4 tane il başkanımızın yeniden atandığını teşkilat başkanımız sizlerle paylaştı. Şu belediye başkanından istifa istendi gibi bir durum medyada yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Medyada istifası istendiği söylenen belediye başkanlarımızdan herhangi bir şekilde istifa istenmesi söz konusu değildir. İstifası istendiği söylenen belediye başkanlarımızla ilgili herhangi bir istifa talebi olmamıştır.

MELİH GÖKÇEK'İN İSTİFASININ İSTENDİĞİ İDDİASINA YANIT

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e dönük şu ana kadar istifasının istendiğine dair haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır.''

Kaynak: ntv.com.tr