Efsanevi rock müzisyeni Tom Petty'nin Kaliforniya'nın Malibu ilçesindeki evinde bilinci kapalı ve nefesi durmuş bir şekilde bulunarak Ucla Santa Monica Hastanesi'ne kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı belirtildi. ABD'li haber sitesi TMZ'de yer alan habere göre kalp krizi geçiren 66 yaşındaki sanatçının tüm beyin fonksiyonları durdu ve ailesi yaşam destek ünitesinden ayrılması yönünde karar verdi.

tom-petty

ÖNCE YAŞAMINI YİTİRDİĞİ İDDİA EDİLDİ

ABD'li bazı medya kuruluşları ABD'li müzisyen ve yapımcı Tom Petty, geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdiğini öne sürdü.

Los Angeles Polis Departmanı'ndan (LAPD) yapılan açıklamada da, "LAPD, şarkıcı Tom Petty'nin ölümüyle ilgili bilgi sahibi değil. İlk bilgiler, bazı medya kaynaklarına yanlışlıkla verildi" ifadesi yer aldı.

Petty, birkaç gün önce Twitter hesabından, "Son 40 yıldır bizi destekleyen herkese teşekkürler, siz olmadan biz olmazdık" paylaşımında bulunmuştu.

Ünlü müzisyen Petty, geçen aralık ayında Rolling Stone dergisine verdiği röportajda ise geçen hafta tamamladığı turnesinin "son büyük turnesi" olacağına inandığını söylemişti.

tom-petty-dead

66 yaşındaki Petty'nin hemen yaşam destek ünitesine bağlandığı, fakat beyin fonksiyonlarında bir hareket olmadığı görülünce yaşam destek ünitesinden alındığı belirtildi.

TOM PETTY KİMDİR?

20 Ekim 1950 tarihinde doğan Tom Petty, solisti olduğu "Tom Petty and the Heartbreakers" isimli müzik grubuyla 70'li ve 80'li yıllara damgasını vurdu. "American Girl", "Free Fallin", "Breakdown", "Listen to Her Heart" gibi şarkıları seslendiren Petty aynı zamanda, söz yazarı, besteci ve müzik yapımcısıydı.