Tarihi buluşmayı basın ordusu takip ederken iki lider saray girişinde basın mensuplarına poz verdi, ardından kapalı kapılar ardından görüşme başladı.

Kral Selman'ın uçaktan inerken yürüyen altın merdiveni bozuldu... İZLE

GÜNDEMİN ANA MADDESİ: İRAN NÜKLEER KRİZİ

Ziyaret, Suriye krizi ve İran'ın nükleer programına ilişkin anlaşmazlıkların sürdüğü bir döneme denk gelirken, Kremlin'deki en önemli gündem maddesi de bu konu olacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir süre önce yaptığı açıklamada, Suriyeli muhalif grupların bir araya getirilmesine yönelik Suudi Arabistan tarafından yürütülen süreci desteklemeye kararlı olduklarını ifade etmişti. Ayrıca petrol konusunda da bir takım görüşmelerin yapılması beklenirken iki ülke, petrol fiyatlarının dengelenmesi için OPEC ve OPEC dışı ülkeler nezdinde yürütülen çalışmalarda da iş birliğine devam edece

1507213371-8a19fb

KRAL'IN ALTIN MERDİVENİ BOZULDU

Öte yandan dün gece Rusya'ya iniş yapan Kral Selman'ın uçağının yürüyen altın merdivenlerinde Vnukovo Havalimanı’nda arıza yaşandı. Kral'ın uçaktan ineceği sırada merdiven aniden durunca Kral'ın arkasında bulunan protokol, Selman'ı bir kaza yaşamaması için tutmaya çalıştı.

1507213352-acb415_1

Merdivenin bozulması ile ilginç görüntüler ortaya çıktı. Kral merdivenin yeniden çalışması için bir süre bekledi, ancak hareket etmeyince kendisi inmek zorunda kaldı. Karşılama komitesindeki askerlerin kendi aralarındaki gülüşmeleri de kameraya yakalandı.