Bordeaux ile olan sözleşmesi bitmek üzereyken rotayı Galasaray'a çeviren Cedric Carrasso, gelmeden önce Türkiye ile ilgili yanlış öngürelere sahip olduğunu ve İstanbul'a geldikten sonra fikrinin değiştini söyledi.

kralspor1133

"MUHTEŞEM BİR ŞEY"

Türkiye'de katıldığı ilk maçın görüntülerini cep telefonundan L'Equipe gazetecisine gösteren Carrasso, "Bu benim ilk maçımdı, nasıllar (seyirciler) ama, insanın tüyleri diken diken oluyor, bu muhteşem bir şey" dedi.

"HER YER OLUR TÜRKİYE OLMAZ" DEMİŞ...

Bordeaux ile yolları ayırdıktan sonra kendisine yöneltilen 'Sıradaki durağın neresi olacak?' sorusuna "Benim yeni kulübüm mü? Türkiye hariç her yer" yanıtı verdiği belirtilen Carrasco bu konuyla ilgili olarak “Müslüman bir ülkede oynamak cazip gelmiyordu. Kafamda yanlış imaj varmış." diye konuştu.

"BENİ GOMİS İKNA ETTİ"

Kendisini Gomis'in ikna ettiğini söyleyen Carrasso, sözlerine şöyle devam etti:

"Beni Galatasaray'ın teklifini kabul etmeye ikna eden Bafetimbi Gomis oldu, iyi de yaptı. Galatasaray büyük bir kulüp. Türkiye futbolu yaşayan bir ülke ve burada önemli bir tecrübe edindim. İstanbul nevi şahsına münhasır bir yer. Dünyanın merkezindeymiş gibi hissettiriyor."