2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri sonuçlandı. Son maçların ardından lider Brezilya, Uruguay, Arjantin ve Kolombiya, Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanırken, Peru ise play - off oynayacak.

Kolombiya'nın serbest vuruştan yediği gol:

Kolombiyalı Falcao'nun Perulu oyuncularla uzun uzun konuşması:

Son maçlar öncesi Brezilya dışındaki takımların Dünya Kupası'na gidememe ihtimali vardı. Bu maçlardan biri de Peru ile Kolombiya arasında oynanan karşılaşmaydı. İki takımın da bu maç öncesi Dünya Kupası'na direk katılma, play - 0ff oynama ve elenme şansı bulunuyordu. Mücadelenin 56. dakikasında Kolombiya James Rodriguez'in attığı golle 1-0 öne geçti. Ardından Peru, 76. dakikada Paolo Guerrero ile skora denge getirdi.

FALCAO PERULU OYUNCULARA TALİMAT YAĞDIRDI

1-1'lik skorun ardından Kolombiya Dünya Kupası hakkı kazanırken, Peru ise play-off'a kaldı. Ancak maçın içinde ekranlara ilginç bir görüntü yansıdı. Konuk ekibin yıldız oyuncusu Radamel Falcao elini ağzına götürerek uzun bir süre Perulu oyuncularla birşeyler konuştu. Ekranlara dakikalarca yansıyan bu görüntüler için şike iddiası ortaya atıldı. Kolombiya kazansaydı Peru doğrudan Dünya Kupası'na katılamayacaktı. Peru kazansaydı bu kez de Kolombiya turnuvaya katılamayacaktı.