CHP’nin Çanakkale’deki adalet kurultayında gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun içinde bulunduğu olaya farklı bir boyut eklendi. Güvenlik görevlisi Cenk Ünver, alkollü bir şekilde gelip, Kemal Kılıçdaroğlu'nun çadırına girmek isteyen Aykut Erdoğdu'yu engellediği için kendisine saldırdıktan sonra ormanlık alana götürüp kafasına silah dayadığını söyledi.

chpli-aykut-erdogdu-biz-teroristin-onde-gideniyiz-h1503998026-a6b203

'KURALI KENDİ KOYDU'

Kampın güvenlik görevlilerinin başında bulunan Cenk Ünver saldırıya ilişkin ilk kez konuştu. Beş parti yöneticisinin kendisini güvenliğin başına getirdiğini kaydeden Ünver yaşananları şöyle anlattı: “Gece 03.30 sıralarında Aykut Bey’in arabası geldi. Alkol almıştı. ‘Abi, bu saatten sonra araç almıyoruz’ dedim. ‘Bu kuralı ben koydum, benim koyduğum kuralı bana nasıl uygularsın’ dedi. Ben de ‘Abi sen nasıl istiyorsan öyle olsun’ dedim. Bunlar gitti, on dakika sonra şoförü Ümit geldi, ‘Sen vekile nasıl ‘abi’ dersin’ deyip bana saldırdı. Ardından da Aykut Bey geldi. O da saldırmaya başladı.”

‘SENİ İNFAZ EDERLER’

Aykut Erdoğdu’nun kendisini ormanlık alana götürdüğünü söyleyen Ünver, “Kafama silah dayadı. ‘Ben devrimciyim, benim devrimci arkadaşlarım seni infaz eder. Sen benim kim olduğumu biliyor musun?’ diyerek tehdit, küfür ve darp etti. Kendisine karşılık vermedim. İçince ikinci bir kişiliğe bürünüyor, kabadayı biri haline geliyor” dedi.

‘ÇIKSIN KONUŞALIM’

Aykut Erdoğdu’ya komplo kurduğu iddialarını yalanlayan Ünver, “Aykut Erdoğdu bu partide 10 yıldır var ama ben 1989’dan beri partideyim. Komplo filan kurmadım. Ne yaşandıysa anlatacağım. Aykut Bey de çıksın, ben de çıkayım, karşılıklı konuşalım. Madem ki komplo diyorlar. Savcılıktan kamera kayıtlarını da isteyelim, kim kime saldırmış, ne olmuş çıksın hepsi ortaya” diye konuştu.

Kaynak: Çağdaşses / Ece Sevim Öztürk