Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Valiler Toplantısı"nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

Bizim alan el değil veren el durumuna gelmemiz birilerinin kabusudur. Milli gelire oranla dünyada en çok insani yardım faaliyetinde bulunan ülke biziz, bunu asla söylemezler.

Sırbistan'a gittik. Avrupa bundan rahatsız çünkü orayı arka bahçeleri olarak görüyorlar. Ama tabi orada Sırbistan Cumhurbaşkanının bizi hem karşılamaya hem uğurlamaya tüm kabinesi ile gelmesi ezber bozan bir hareket olmuştur.

Türkiye kendine geldikçe, gücünün farkına vardıkça birileri ne yapacağını şaşırıyor.

Bizi durdurmak için bir plan uyguluyorlar. Bu planın içinde ekonomik tetikçilik var. Terör örgütlerine destek var. Diplomatik teamüllerin ayaklar altına alınması var.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE BEDAVA SİLAH VERİYORSUN”

Vize gerginliği bunun en güzel ifadesidir. Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Biz size muhtaç değiliz. Biz sizden paramızla silah istediğimiz zaman Kongre diyorsun. Ama terör örgütlerine bedava silah veriyorsun, niye Türkiye'yi güneyden kuşatalım diye. Suriye'ye 3 bin 500 TIR silah girdi. Başkan Trump'a sordum bunu. Seri numaralarını alıyoruz, geri alacağız diyorlar. Aynı şeyleri Bush döneminde de yaşadık. Bunlar bizi görmez, sağır zannediyorlar herhalde.

Güney sınırımız boyunca oluşturulan terör koridorunun DEAŞ ile mücadele için olduğunu kim iddia edebilir. Amaç Türkiye'yi kuşatmaktır.

“ONLARDAN ALDIKÇA BİZE TEMBELLİK GELİYOR”

Sig Seauer adlı silahı artık almayacağız. Kendi silahımızı kendimiz üreteceğiz. Sig Sauer diye bir silah bizim polis teşkilarımız kullanmamalı artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle adım atacağız. Biz kendi ürettiklerimizle kendi ülkemizde üretilenlerle bunu yapalım. Çünkü onlardan aldıkça bize tembellik geliyor.

"KAVGAYA GİRDİĞİMİZ ZAMAN..."

Vize krizinin kaybı 50 milyar dolar diyorlar. Bu hesabı neye göre yapıyorlar. ABD ile ticaret hacmimiz zaten 15-16 milyar dolar, bu da ağırlıklı olarak onlardan aldığımız savunma sanayi ürünleri. Kavgaya girdiğiniz zaman atılan yumruğun sayısı sayılmaz.

Yarım asırdan bu yana söz verildiği halde üye yapılmayan ama buna rağmen AB üyeliği hedefinden vazgeçmeyen başka ülke var mı?

DEAŞ ile en büyük mücadeleyi yürüten, ama DEAŞ'a destek vermekle suçlanan başka ülke var mı?

SİG SAUER TABANCASININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Sig Sauer marka tabancanın en öne çıkan özelliği Mümkün olan en üst düzeyde mekanik güvenilirliğe sahip olmasıdır.

Sig Sauer silahlarının diğer özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Her an hazır olmayı sağlayan, gerçek mekanik güvenlikten taviz vermeyen dizayn.

Yumuşak ve iyi kontrol edilebilir tek hareketli tetik. Paslanmaz çelik ve alüminyum çerçeve.

Mükemmel vuruş dağılım ve grupman özellikleri.

Çok yumuşak ve rahat atış.

Kalibre: 9 mm Para

Nişangah Uzunluğu: 207 mm

Namlu Uzunluğu: 153 mm

Ebatlar

Uzunluk 250 mm

Yükseklik 143 mm

Genişlik 44 mm

Tetik Ağırlığı: SA 1,0kg-1,6kg Tetik Aralığı Ayarlanabilir

65-75 mm

Sarjör dahil ağırlık: 1400 g

Şarjör kapasitesi-15 mermi