Geçtiğimiz yıl Jatomi Fitness iflasını açıklamış ve binlerce kişi mağdur duruma düşmüştü. Jatomi üyeleri, paralarını peşin vermelerine rağmen salon mühürlendiği için giriş yapamamış ve o dönem bu konu kamuoyunu uzun bir süre meşgul etmişti.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir durum daha yaşandı. İstanbul Şişli’deki Astoria AVM’de faaliyet gösteren Carrera Fitness üyeleri geçtiğimiz pazartesi günü spor salonuna geldiklerinde büyük bir şok yaşadı. Üyeler, kapının mühürlendiğini görünce ne yapacaklarını şaşırdı. Gerçek ise daha sonra ortaya çıktı.

Carrera Fitness’in, çalıştığı firmalara ve belediyeye borçlarını ödeyememesi nedeniyle farklı tarihlerde açılan icra davaları dolayısıyla kapısına mühür vurulduğu öğrenildi.

carrera2

“1 YIL İÇİN 1300 TL ALDILAR”

Yüzlerce üyesinin mağdur duruma düştüğü Carrera Fitness’a 1 yıllık üye olduğunu ve paranın kredi kartından çekildiğini söyleyen bir üye, “Üyeliğimin bitmesine 3 ay kalmıştı. Benden 1 yıl için 1300 TL alındı. Üç aylık param içeride kaldı ve muhatap bulamıyoruz, ciddi bir mağduriyet söz konusu” diye konuştu.

icra

ÜYELER BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYOR

Öte yandan üyeler şikayetlerini iletecekleri herhangi bir yetkili de bulamıyor. İnternetten araştırıldığında İzmir merkezli Carrera Folkart Fitness’in numarasına ulaşılabiliyor. Bu numarayı arayan üyeler ise şirket yetkililerinden ‘İstanbul’daki Carrera bize ait değil, muhatap biz değiliz’ cevabı alırken, İzmir’deki Carrera Folkart Fitness’in bir yetkilisi ise Hüseyin Valentino Erikçi’nin İstanbul’daki salonla bağlantılı olduğunu söyledi. Söz konusu bahsedilen kişinin de İzmir’de yatırımlarının olması kafaları iyice karıştırdı. Şirket ise yaptığı yazılı açıklamada İstanbul'da spor salonuyla bir bağlantılarının olmadığının altını çizdi.

carrera1

CARRERA ÇALIŞANLARINDAN ŞOK İDDİA!

İzmir’deki şirket her ne kadar herhangi bir bağlarının olmadığını söylese de İstanbul’daki Carrera Fitness çalışanlarının ifadeleri kafaları iyice karıştırıyor. Carrera Fitness’ta eğitmenlik yapan bir kişi, İzmir’deki yeri aradığını kendini önce üye olarak tanıttığını söyleyerek karşı taraftan 'bağımız yok' cevabını aldığını anlattı. Eğitmen daha sonra kendisinin hocalık yaptığını söyleyince karşı tarafın telefonu yüzüne kapadığını söyledi.

NASIL BİR YOL İZLEMELİ?

Hukukçular ise konuyla ilgili üyeleri uyararak, "Tüm üyelerin Carrera Fitness’a sözleşmenin feshini ihtaren bildirmeleri ve akabinde ihtarname ile bakiye alacaklarını talep etmeleri gerektiğini" belirtti. Aksi takdirde mağdurların iflas masasına kalan bakiye alacaklarını yazdıramayacaklarının da önemine vurgu yapıldı.