Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

İstanbul'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Kadına şiddet olaylarının son örneklerinden biri olan olayda, üç yıldır evli olan 18 yaşındaki 1 çocuk annesi genç kadın, hamile olduğu halde eşi tarafından acımasızca dövüldü. Evliliğinin başından bu yana şiddet gördüğünü ve sürekli ayrılıp barıştıklarını iddia eden genç kadın, son olayın telefon kıskançlığı yüzünden çıktığını söyledi.

İstanbul'da yaşayan 18 yaşındaki Aslınur isimli genç kadın 3 sene önce G. Ö. isimli adamla evlendi. Bu evlilikten 2 yaşında bir çocuğu olan genç kadın, 4 ay önce de hamile kaldı. Evliliklerinin başından beri sorunlu olduğunu dile getiren Aslınur, son tartışmalarında eşinin telefonuna bakarken gördüğü bir arama yüzünden tartıştıklarını ve çıkan kavgada eşinin kendisini hastanelik edinceye kadar darp ettiğini iddia etti. 

Aslınur isimli genç kadın, 3 yıllık evlilikleri boyunca eşi ile sürekli geçimsizlik yaşadıklarını, sık sık tartıştıklarını ve defalarca ayrıldıklarını söyledi. Her seferinde eşinin özür dileyerek kendisini ikna ettiğini dile getiren genç kadın, son kavgadan önce de yine tartıştıklarını ve eşinin kendisini annesinin evine götürdüğünü dile getirdi. 

Aslınur'un eşi G. Ö., bir kez daha anne evindeki Aslınur'un kapısını çaldı ve pişman olduğunu söyleyerek özür diledi. Aslınur isimli genç kadın ise hem 2 yaşındaki çocuğunu hem de karnındaki 4 aylık bebeğini düşünerek eşini bir kez daha affetti. Eşi ile birlikte annesinin evinden ayrılan Aslınur, bir akrabalarının evine gitti. 

Aralarında uzun süredir şiddetli geçimsizlik olduğu iddia edilen çift, burada da bir gerginlik yaşadı. Aslınur isimli kadın eşinden şüphelendiği için telefonuna bakmak istedi. Telefona baktığında ise arama motorunun geçmişinde şok eden bir ifade ile karşılaştı. Eşi babalık testi fiyatlarını aramıştı. Bunu gören kadın eşinin kendisini altamkala suçladını düşündü ve çift bir kez daha tartışmaya başladı. 2 yaşındaki çocuğunun doğumundan itibaren eşi tarafından soğuk davranıldını söyleyen genç kadın, bu aramayı da görünce çılgına dönü.

Eşinin madde bağımlısı olduğunu iddia eden Aslınur, o gece de arkadaşlarıyla madde içmeye gideceğini söyledi. Buna izin vermediği için eşinin kendisine zaten kızgın olduğunu söyleyen Aslınur, arama tartışmasını bahane eden eşinin kendisine vurmaya başladığını iddia etti. Asıl öfke sebebinin madde olduğunu söyleyen genç kadın, G. Ö. isimli eşinin hamile olmasına aldırmadan kendisini öldüresiye dövdüğünü iddia etti. 

Defalarca bu durumla karşılaştığını iddia eden Aslınur, şiddet olayının 2 yaşındaki oğlunun gözlerinin önünde gerçekleştiğini ve çocuğun psikolojisinin de bozulduğunu söyledi. Ölmeden önce eşi G. Ö.'den kurtulmak istediğini söyleyen Aslınur, kadın cinayetine kurban gitmek istemiyor.