Artan nakit ihtiyacını karşılamak adına vatandaşların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri olan bireysel ihtiyaç kredileri, geçtiğimiz yılın son ayında kampanyaları oranlar ile vatandaşlara sunulmaya başladı. Bazı bankalar ise, kendi müşterilerine diğer vatandaşlardan daha uygun faizli kredi vereceğini duyurdu. O bankalardan biri olan Ziraat Bankası, müşterileri için güncel ve indirimli faiz oranını açıkladı.

Bir kamu bankasının olmasının getirdiği sorumluluk ile pek çok nakit desteği kampanyası başlatan Ziraat Bankası, bu kez müşterilerini ilgilendiren indirimli faizli ihtiyaç kredisini devreye aldı. Sadece halihazırdaki banka müşterilerini değil, aynı zamanda yeni banka müşterisi olup da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacakları da yararlandıracak olan Ziraat Bankası, yeni kampanyasına ilişkin bilgi verdi.

VADE 36 AYA KADAR ÇIKABİLİYOR

Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi! Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi!

100-bin-tl-nakit-destegi-icin-ziraat-bankasindan-haber-geldi

İhtiyaç kredisi kapsamında başvuruları artık dijital bankacılık sistemleri üzerinden alarak, sistemi kolaylaştırmaya başlamış olan Ziraat Bankası, uzun vadeler ve kolay geri ödemeleri de önceliği haline getirdi. Ödeme ertelemeye izin veren Ziraat Bankası, aynı zamanda kişisel ödeme planlarını da devreye soktu. Öte yandan Ziraat Bankası’nın vadeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“50.000 TL’ye kadar olan krediler için 36 aya kadar, 50.001 TL ve üzeri ile 100.000 TL arası krediler için 24 aya kadar ve 100.001 TL ve üzeri olan krediler için ise 12 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.”

FAİZLER YÜZDE 1,79’A KADAR DÜŞEBİLİYOR

Vadeleri uzatan Ziraat Bankası, kendi banka müşterilerine özel olarak faizler ise indirdi. Yeni yılda indirimli faiz oranından kredi vermeye başlamış olan Ziraat Bankası, 2023 yılı ocak ayı güncel faiz oranını açıkladı.

Bu yıl itibariyle ihtiyaç kredisinde sağladığı faiz oranının başlangıcını yüzde 1,79’a kadar çekmiş olan Ziraat Bankası, bu kapsamda yararlanılacak olan kredilerin faiz oranının sabit olmadığını hatırlattı. Başka bir deyişle, Ziraat Bankası’nın faiz oranın çekilecek olan kredi tutarı, vade veya kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterebiliyor.