LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı

Son zamanlarda vatandaşların daha çok dikkatini çekmeye başlamış olan icradan satışa çıkan gayrimenkuller, özellikle de konut kiralarının her geçen gün artması nedeniyle konut almak isteyen vatandaşların ilgilendiği alanlardan biri haline geldi. Bu kapsamda, pek çok banka icradan konut satışa çıkarırken; bazı bankalar satışa çıkardığı konutlarda istediği uygun fiyatlar ile dikkat çekmeye başladı. O bankalardan biri olan Vakıfbank, İstanbul’dan yeni bir konut için duyuru yaptı.

Çok sayıda konut bulunduran Vakıfbank, İstanbul’dan da bir yeni konutu satışa çıkardı. Konutu e-İhale yöntemi ile resmi web sitesinin ‘Gayrimenkuller’ sekmesinden satışa koyan Vakıfbank, ihale boyunca alacağı tekliflere referans olacak olan ihale başlangıç bedeli ile ihaleye girmek için gerekli olan teminat bedelini de belirledi.

VAKIFBANK, İSTANBUL KONUTU İÇİN BİLGİ VERDİ

112-bin-500-tlye-istanbul-buyukcekmeceden-ev-almak-sadece-bu-yontem-ile-mumkun

İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesinde bulunan bir apartman dairesini satışa çıkaran Vakıfbank, dairenin 2 oda ve 1 salon genişliğinde 81 metrekare kullanım alanına sahip olduğunu bildirdi. Bu kapsamda dairenin tam adresini de veren Vakıfbank, adresi ‘Sinanoba Mah. Akkor Cad. No:7/1 Sultan Konakları E Blok Zemin Kat D:3’ olarak duyurdu. Büyükçekmece’nin Güzelce ilçesinde yer alan konutun özelliklerine ilişkin de bilgi veren Vakıfbank, yayınladığı e-İhale ilanında şu ifadeleri kullandı:

“Taşınmaz 3 nolu bağımsız bölüm binanın zemin katında, bina girişine göre sağ arka tarafta, kuzeydoğu cephede konumludur. Taşınmaz Kuzey ve doğu cephelidir. Onaylı mimari projesinde ve mahallinde 81 metrekare brüt alana sahiptir. İç hacimleri: 2 adet oda, salon, mutfak, banyo-wc, antre ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.”

VAKIFBANK, İHALE BAŞLANGIÇ BEDELİNİ DUYURDU

Kombi ile ısınan bir daire olan doğalgazlı bu daire için ihale başlangıç bedeli gibi rakamsal detayları da paylaşan Vakıfbank, dairenin 2016 yılında yapıldığını belirtti. Bu kapsamda diğer rakamları da ilan eden Vakıfbank, ihale boyunca minimum artışların bu daire özelinde 25 bin TL olacağını hatırlattı.

Vakıfbank’ın İstanbul’daki bu daire için istediği ihale başlangıç bedeli ile teminat bedeli de belli oldu. Bu kapsamda ihale başlangıç bedelini 2 milyon 250 bin TL olarak belirleyen Vakıfbank, dairenin teminat bedelini ise 112 bin 500 TL olarak açıkladı. Teminat bedelini yatıranlar, ihale sonunda kredi ile satın alma işlemi gerçekleştirebiliyor.