Evlenmek isteyen ama maddi sıkıntı çeken milyonlarca gence müjdeli haber geldi. Seçim öncesi yapılan vaatler arasında yer alan evlilik kredisi için tüm sürecin başladığı duyuruldu. 150 bin TL faizsiz evlilik kredisine başvuruda bulunacaklar için tüm detaylar...

EVLİLİK KREDİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda evlenecek gençlere müjdeli haberi verdi. Evliliğe teşvik etmek için Aile ve Gençlik Bankası üzerinden iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli ve 150 bin TL nakit destek verileceği açıklandı. Aile ve Gençlik Bankası üzerinden alınacak evlilik kredisinde herhangi bir faiz ise uygulanmayacağı belirtildi. Yeni açılan banka yalnızca evlenecek çiftlere destek vermenin yanı sıra çocukların eğitimi başta olmak üzere birçok destek sağladığını açıkladı.

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası olurken uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek.

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Milyonlarca kişinin merak ettiği evlilik kredisinin ne zaman kullanılacağı hakkında çalışmalar devam ederken AKP tarafından ekim ayında hayata geçireleceği duyuruldu.