Dünyanın her yerinde en çok ilgi gören spor branşlarından biri olan futbol, bu sezon özellikle bir hayli hareketlendi. Yeni sezonda birbirinden iddialı transferlerin yapıldığı futbol dünyasında yıldızı parlayan isimlerden biri olan Youssoufa Moukoko, Dortmund’un çiçeği burnunda oyuncusu olarak forma giymeye başlamıştı. Youssoufa Moukoko’nun babası, oğluyla ilgili ilginç bir iddia öne sürdü.

Futbol kariyerinde imza attığı başarılar ile tüm dünyanın adını duymaya başladığı Youssoufa Moukoko’nun 18 yaşında olduğu sanılıyordu. Bu konuda ilginç bir iddia ortaya atan Youssoufa Moukoko’nun babası, oğlunun daha büyük olduğunu söyledi. Bu açıklama sonrası akıllara Sergen Yalçın’ın yıllar önce yaptığı bir açıklama gelirken; gözler de yıldız isim Youssoufa Moukoko’ya çevrildi.

BABASI İLE ARASININ AÇIK OLMASI BAŞINI YAKTI

18-saniliyordu-youssoufa-moukokonun-babasi-gercegi-acikladi

Son zamanlarda dünya futbolunun parlayan yıldızlarından biri olmasıyla dikkat çeken Youssoufa Moukoko’nun adı ilginç bir skandala karıştı. Şimdilerde Almanya’nın önemli takımlarından biri olan Dortmund formasını giyen Youssoufa Moukoko’nun babasıyla arasının bozulduğu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Youssoufa Moukoko’nun babasından ilginç bir iddia geldi.

Dortmund’a transfer olduktan sonra babasıyla arası bozulduğu öğrenilen takımının parlayan yıldızı Youssoufa Moukoko’nun yaşıyla ilgili ortaya ilginç bir iddia atıldı. 18 yaşında olduğu bilinen Youssoufa Moukoko’nun asıl yaşının 22 olduğunu söyleyen baba Moukoko, oğlunu nüfusa bilerek geç kaydettirdiği ifade eden bir açıklama yaptı. Youssoufa Moukoko’dan ise konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

SERGEN YALÇIN YILLAR ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Sergen Yalçın, bu konuya yıllar önce yorumculuk yaptığı bir programda değinmişti. Afrikalı futbolcuların birden fazla pasaportu olduğunu öne seren eski futbolcu, yeni teknik direktör ve spor yorumcusu Sergen Yalçın’ın konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeler yer almıştı:

FIFA kurallarını çiğnediği kesinleşen Nusret'e ters köşe! ABD futbol turnuvasından men edildi! FIFA kurallarını çiğnediği kesinleşen Nusret'e ters köşe! ABD futbol turnuvasından men edildi!

“Afrikalıların en az 5-6 yaş ufaltması var. 30 yaşındayım diyorsa rahat 36-37 yaşındadır. Ben Aurelio'yu gördüm, benden büyük. Kesin büyük. Afrika'dan bir tane arkadaşım geldi benim, "Bunların 3-4 tane pasaportu var" diyor. "Sen bana sor, ben sana yaşını söyleyeyim" dedi. Afrikalı oyuncuların yaşları sahte. Hepsinin 3 tane pasaportu var. Resmi bilgidir bunlar. Bir oyuncu 20 yaşındaysa, 26-27'dir. Galatasaray'da oynayan Eboue'nin yaşı doğru mu? En az 6 yaş ufaltması var.”