Mezunlar, uzun süredir kendi işyerini açmak için tüm şartları elverişli hale getirenler fakat sermaye ihtiyacı duyanlar için Halkbank elini taşın altına koyuyor. Faizsiz Esnaf Kredisi ile esnafa yönelik düşük faizli kredi kampanyası fırsatını müjdeledi. Belirli evraklar teslim edildikten ve şartlara uygunluk sağlandıktan sonra Esnaf Kredisi kapsamında 100.000 TL faizsiz kredi başvurusu anında kabul ediliyor.

Ödeme sürecinde 2022 yılından itibaren 2024 yılına kadar devreden krediler için 2 yıllık dönem üzerinden %50'lik faiz indirimi uygulanıyor. Resmi Gazetede yayınlanmış ve tam olarak sonuca ulaşmış olan bu karar kapsamında faizsiz olarak esnafın krediden faydalanması sağlanıyor. Bu da yeni bir finansman alanı oluşturuyor.

100 BİN TL FAİZSİZ ESNAF KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

18-yasini-tamamlayanlara-faizsiz-esnaf-kredisi-yuzde-50-indirimle-verilecek

Ek bir bedel ödemeden sermayesiz bir şekilde yeni bir iş başvurusunda bulunmak isteyenler, iş yeri açmak isteyenler, nakit ihtiyacı duyanlar Halk Bankasının sunduğu krediden yararlanabiliyor. Paraf Kart kredi fırsatı ile yeni bir işletme açabilmek kolay hale geliyor. 4 Ocak tarihinde Resmi Gazetede Cumhurbaşkanının kararıyla Sanatkarlara ve Esnaflara %50 indirimli ve faizsiz kredi verileceği net olarak duyuruldu. 30.000 TL'ye kadar Esnaf Kredi talebini iletebilir. Genç girişimci ise 100.000 TL'ye kadar faizsiz olarak kredi talebini iletebilir.

100 BİN TL FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Herhangi bir ek ücret ödemeden bankanın sunmuş olduğu kampanya üzerinden başvuruda bulunmak isteyenlerin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri yolu ile başvurusunu iletmesi gerekiyor. Banka şubelerine giderekte kredi başvurusu yapılabilir. Başvuruda bulunacakların dikkat etmesi gereken şartlar şunlardır:

  • Farklı bir Esnaf ve Sanatkarlar kooperatifine üye olmaması
  • Esnaf ve Sanatkar olarak faaliyette bulunması
  • Faaliyette bulunulan bölgede bulunan bir kooperatife üye olmak
  • Sicil kaydına sahip olmak 
  • En az 1 yıllık meslek ustalık belgesine sahip olmak

100 BİN TL FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ DETAYLARI NELERDİR?

Halkbank'ın sunduğu faizsiz işyeri açma kredisinden ustalık belgesine sahip olan esnaflar yararlanabiliyor. Esnafın 3 yıllık esnaf belgesine sahip olması yeterli oluyor. İşletmenin 1 yıl boyunca aralıksız olarak faaliyet göstermesi gerekiyor. Farklı bir iş amacı ile KOSGEB dışında hibe ya da faiz desteği almamış olmakta aranan bir diğer şarttır.

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından unutulmaya yüz tutmuş meslekler adı altında yer alan meslek dallarından herhangi birini yapıyor olmak gerekiyor. Genç girişimcilere yönelik 100.000 TL'ye kadar kredi tutarı faizsiz olarak sunuluyor.18 ile 30 yaş aralığında olmak yeterli oluyor.

100 BİN TL FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ BAŞVURU EVRAKLARI NELERDİR?

Esnaf kredisi alabilmenin şartları sağlandıktan sonra belirli evrakların teslim edilmesi gerekiyor. Başvuru sırasına teslim edilecek evraklar arasında oda kayıt belgesi, vergi levhası fotokopisi, TC kimlik belge fotokopisi ve Esnaf Sicil Gazetesi gerekiyor. Halkbank başvuru sırasında ek belge ya da kefil talebinde bulunabiliyor.