Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8. sınıf öğrencilerine düzenlediği ve bu öğrencilerin hangi lisede eğitim göreceğini belirleyen sınav LGS'de son viraja giriliyor. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih yapacak olan öğrenciler, puanla girilen liselerden hangisinde eğitim göreceklerini seçecek. 90 sorunun yer aldığı ve adaylara 155 dakika süre tanınan LGS'nin ardından arama motorlarında araştırılan 'LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusunun cevabını ve tüm detayları haberimizde derledik. İşte merak edilenler...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı sınac takvimine göre, Merkezi sınav sonuçları 26 Haziran'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek olup sorgulamalar MEB'in resmi internet sitesinden yapılacak.

MEB LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

MEB tarafından yayınlanan LGS sınav kılavuzunda, tercih tarihlerine ilişkin bilgi yayınlanmadı. Geçtiğimiz sene ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlamış ve 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürmüştü. Bu sene de LGS tercihlerinin Temmuzun ilk ya da ikinci haftasında başlaması bekleniyor.