7 yıllık aranın ardından Temmuz 2018 tarihinde yeni kanalı Tv8 ekranları aracılığı ile izleyicisinin karşısına çıkan MasterChef Türkiye yarışması, o tarihten bu yana izleyiciler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun jüriliğinde devam eden ve kısa süre içerisinde fenomen hale gelen sevilen yarışma programı, bu sene de 5’inci sezonu ile izleyicinin beğenilerini topluyor.

Gökhan Çıra’dan eski aşkı Selin Ciğerci’yi kızdıracak hamle, o isimle evleniyor! Gökhan Çıra’dan eski aşkı Selin Ciğerci’yi kızdıracak hamle, o isimle evleniyor!

1 Temmuz tarihi itibari ile başlamış olan 5’inci sezonu için geri sayıma başlamış olan MasterChef Türkiye yarışması, yarışmacı sayısının da azalması ile birlikte heyecanlı anlara tanıklık ettiriyor. Dün akşam yeni bölümü ile ekranlara gelen ve yine reyting listesinin üst sıralarına yerleşmeyi başaran MasterChef Türkiye’de haftanın takımları belli oldu. Kırmızı ve mavi takım kaptanları, kendi takımlarını oluşturdu.

58 MALZEMELİK DEV PASTA!

28 Kasım Pazartesi akşamı yeni bölümü ile izleyicilerinin karşısına çıkan fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de, yine heyecanlı anlar yaşandı. Haftanın kaptanlık oyununda yarışmak üzere tezgahlarının başlarına geçen yarışmacılar, jüri üyelerinden gelecek olan açıklamaları can kulağı ile dinledi. Ünlü şefler bu haftanın kaptanlık oyunu için 58 malzemeden oluşan dev bir kutlama pastasının yapılmasını istedi. 

58 malzemelik dev kutlama pastasının yapımı için süreyi başlatan şefler, yarışmacılara çeşitli tüyolar da verdi. Gecenin sonunda en iyi pastayı yaparak mavi takım kaptanı olmaya hak kazanan isim, Ayaz oldu. 

Geçtiğimiz hafta Burak Kaya ile düello oynayan Ayaz, gecenin sonunda Burak’ın mavi kaptan seçilmesinden sonra Kaya’nın isteği ile kırmızı takım kaptanı olmuştu. 

HAFTANIN TAKIMLARI BELLİ OLDU!

28-kasim-2022-masterchef-turkiye-kaptanlik-oyunu-mavi-takimin-kaptani-kim-oldu-kirmizi-taki

En iyi kutlama pastasını yaparak mavi takım kaptanlığını kazanan Ayaz, kırmızı takım kaptanlığı için Gamze’yi seçti. İki yarışmacı, kendi takımlarına şu isimleri dahil etti:

  • Ayaz’ın takımı: Metin, Görkem, Yağız, Burak
  • Gamze’nin takımı: Kıvanç, Büşra, Tolga