Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve hayali polis olmak olan on binlerce aday, yeni dönemde polis alımlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda sene sonunda yayınlanan alım ilanının bu sene ne zaman yayınlanacağını merak eden adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı’nı yakın takibe aldı. Bugün ise beklenmeyen bir gelişme yaşandı ve 29’uncu dönem POMEM alımlarının yakın zaman içerisinde başlayacağı bildirildi. 

Polis Akademisi Başkanlığı yeni döneme ilişkin eksik kadrolarını belirleyerek 2023 yılına tam kadro ile girebilmek adına ilana çıktı. Henüz başvuru süreci başlamamış olan POMEM alımlarına ilişkin ayrıntılı bilgileri paylaşan Polis Akademisi Başkanlığı, kurum bünyesine hem lisans hem de önlisans mezunu yeni personellerin dahil edileceğini bildirdi. 

POMEM 2022 POLİS ALIMI İLANI!

29uncu-donem-pomem-alimlari-icin-geri-sayim-basladi-lisans-ve-onlisans-mezunu-12-bin-kisi-a (2)

Polis olma hayalini yeni dönemde gerçekleştirmek isteyen on binlerce aday için Polis Akademisi Başkanlığı’ndan müjdeli haber geldi. 29’uncu dönem POMEM alımları kapsamında 12 bin kişinin alınacağını ifade eden kurum, eğitim ve cinsiyet kategorilerine göre ayırmış olduğu alım sürecinin detaylarını şu şekilde paylaştı:

  • Lisans mezunu: 9 bin 600 kişi (Bin 440’ı kadın, 8 bin 160’ı erkek)
  • Önlisans mezunu: 2 bin 400 kişi (360’ı kadın, 2 bin 40’ı erkek)

POMEM 2022 POLİS ALIMI İLANINA NEREDEN VE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanmış olan 2022 POMEM alım ilanı, hayali polis olmak olan on binlerce aday tarafından yakın takibe alındı. Söz konusu ilana nereden ve nasıl başvuru yapabileceklerini öğrenmeye çalışan adaylar, kurumu yakın takibe aldı. 

Henüz başvuru sürecinin başlamamış olduğunu belirten Polis Akademisi Başkanlığı, aday başvurularının 14 Kasım 2022 tarihi itibari ile kabul edileceğini bildirdi. Başvuruların online olarak kabul edileceğini ifade eden kurum, Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru ekranının erişime açılacağını belirtti.