Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen hareketliliğe bağlı olarak değişen gündelik hayat şartları, TL’nin değer kaybetmesine ve buna bağlı olarak da alım gücünün düşmesine sebep oldu. Bu durum geçim dertlerinin ortaya çıkmasına sebep olurken hemen hemen her kesimden vatandaşın kendi ihtiyaçları doğrultusunda nakit desteği arayışları içerisine girmesine yol açtı. 

Zorlu ekonomik şartların varlıklarını korumaya devam ettiği şu günlerde hem çalışanları hem de emeklileri büyük ölçüde ferahlatan destek ödemelerinin başında promosyon ödemeleri geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında başvuru yaptıkları banka tarafından belirlenmiş olan tutarlarda ek ödeme hizmeti alan emekliler, toplu ödeme hizmeti sayesinde bir nebze olsun rahatladı. Öte yandan kamu kurumları ile bankalar arasında imzalanan yeni dönem promosyon sözleşmeleri de kamu personellerinin bütçe kontrolleri üzerinde ciddi bir role sahip oldu.

Sene başından bu yana devam eden promosyon ödemeleri kasım ayı itibari ile de gündemde en çok konuşulan konular arasında yer alırken bir yandan da personel promosyon ödemeleri sorgulanmaya başlandı. Geçtiğimiz aylarda uzun bir promosyon görüşmesi sürecinden geçen kurumlardan birisi olan Emniyet Genel Müdürlüğü, yeni ay içerisinde tekrar ek ödeme hizmeti ile gündeme geldi. 

Vakıfbank ile yapılan promosyon görüşmeleri sonrasında eylül ayının sonunda yeni promosyon tutarını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü, ödemelerin 15 Kasım tarihi itibari ile hesaba yatacağını bildirmişti. Ancak ilgili tarihte hesaba para girişinin olmadığını gören EGM personelleri, bu durum karşısında endişelendi. Konuya ilişkin yeni bir açıklama daha gelerek personeller bilgilendirildi. 

PROMOSYON ÖDEMELERİ YATMAYA BAŞLADI!

330-bin-polise-resmen-duyuruldu-promosyon-odemeleri-gecikmeli-de-olsa-hesaplara-yatmaya-bas (2)

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

28 Eylül 2022 tarihinde Vakıfbank ile yürütülen promosyon görüşmelerinin sonuca bağlandığını duyuran EGM, yeni bir açıklama daha yaptı. 15 Kasım’da yatması beklenen promosyon ödemelerinin bankanın işlemlere yetişememiş olmasından ötürü geciktiğini belirten EGM, ödemelerin hesaplara aktarılmaya başlandığını ifade etti. 

POLİS PROMOSYONU NE KADAR? 

Eylül ayında yenilenmiş olan promosyon sözleşmesine göre polisler için belirlenmiş olan promosyon ödemesi, 27 bin TL olarak duyuruldu.