Günümüz gelişen teknolojisi ve giderek ağırlaşan ekonomik şartları kapsamında hemen hemen her iş insanından farklı girişim haberleri gelmeye başladı. Servetlerine servet eklemek isteyen ve bu şekilde de popülaritelerini arttırma gayreti içerisinde bulunana iş insanlarından birisi de Elon Musk oldu. 

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın sahibi olan ve aynı zamanda da SpaceX şirketinin CEO’su olan Elon Musk, şu an bile sahip olduğu servet ile dünyanın en zengin insanı olarak gösterilirken girişimci ruhunu engelleyemedi ve kullanıcı sayısı günden güne artan sosyal medya platformlarından Twitter için harekete geçti.

Bir süredir Twitter yönetimi ile çeşitli görüşmeler gerçekleştiren ve aylar önce Twitter’ı satın alacağını açıklayan hatta o dönem içerisinde Twitter çalışanları ile online olarak toplantı düzenleyen Musk, bir süre sonra bu kararından vazgeçtiğini açıklayarak herkesi şaşkına çevirdi. Ülkemizde de milyonlarca sosyal medya kullanıcısı tarafından tercih edilen Twitter’ın akıbeti merak edilirken geçtiğimiz haftalarda Musk’tan yeni bir açıklama geldi. Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında resmen satın aldığını bildirdi. 

HÜRJET Üretiminde Hız Kesilmiyor HÜRJET Üretiminde Hız Kesilmiyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından sosyal medya uygulamasında ne gibi değişiklikler olacağı merak edilirken ilk yenilik açıklandı. Ürün Yönetimi Direktörü Esther Crawford, Twitter hesabı üzerinden yeni özelliği duyurdu. 

RESMİ ETİKET ÖZELLİĞİNİ DUYURDU!

44-milyar-dolarlik-twitter-girisiminin-ilk-yeniligi-duyuruldu-direktor-resmi-etiketi-acikla (2)

Resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yayınlayan Twitter Ürün Yönetimi Direktörü Esther Crawford, sosyal medya platformunda aktif olacak olan yeni özelliği duyurdu. Yeni özelliğin “resmi etiket” ismi ile aktif olacağını belirten Crawford, bu özelliğin sadece belirli hesaplara verileceğini ifade etti. Bu hesaplar arasında ise hükümet hesaplarının, ticari şirket hesaplarının ve onların iş ortaklarının yanı sıra büyük medya kuruluşlarının ve yayıncıların yer alacağı bilgisi kaydedildi. 

ÜCRETLİ ÜYELİK ERTELENDİ!

Daha önce profesyonel Twitter hesapları için 8 dolarlık bir abonelik ücreti alınacağını ifade eden Elon Musk’ın bu uygulamayı ileri bir tarihe ertelediği öğrenildi.