Otomobil sektörünün dinamikleri, özellikle enflasyonun küresel bir hal almasıyla birlikte değişmeye başladı. Pandemi günlerinin getirdiği temel sıkıntı olan tedarik problemini hala yaşayan otomobil sektörü, 2022 yılında ekstra olarak küresel enflasyon, çip ve enerji krizi ile de mücadele etti. Artan maliyetler, artan otomobil fiyatları demek olunca da otomobil almak isteyen vatandaşlar bankaların yolunu tutmaya başladı. 

Artan otomobil fiyatlarının ardından daha çok tercih edilir hale gelmiş olan taşıt kredileri, 2023 yılına indirimli faiz oranları ile başladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) gerçekleştirdiği faiz indirimlerinin ardından oranları bir nebze de olsa düşmüş olan taşıt kredilerinin geri ödemeleri de böylelikle kolaylaştı. Öte yandan 2023 yılı için taşıt kredisi faiz oranını açıklayan son banka Garanti BBVA oldu. 

GARANTİ BBVA’DA GERİ ÖDEMELER 48 AYI BULABİLİYOR

48-aya-varan-taksitle-otomobil-almak-bu-kampanya-ile-hayal-degil

Taşıt kredisi kullanımlarında aracı teminat olarak göstermek dışında ek bir rehin istemediği için vatandaşların sıklıkla tercih ettiği bankalardan biri olan Garanti BBVA, yeni yıla da taşıt kredisinin avantajlı paketleri ile girdi. Motosiklet alacak olanlara özel bir kredi sağlayan Garanti BBVA, aynı zamanda hem sıfır hem de ikinci el araç alacak olan vatandaşlara taşıt kredisi sağlamaya devam edeceğini duyurdu. Bireysel taşıt kredileri için 48 aya varan vade sunan Garanti BBVA, vadelendirme politikasına ilişkin ise şu bilgilendirmeyi gerçekleştirdi: 

“Bireysel taşıt kredisi kullanımlarında araç bedeli 400.000 TL ve altında ise azami 48 ay, 400.000,01 TL – 800.000 TL arasında ise azami 36 ay, 800.000,01 TL – 1.200.000 TL arasında ise azami 24 ay ve 1.200.001 TL – 2.000.000 TL arasında ise azami 12 ay vade seçeneği sunuyoruz.”

GARANTİ BBVA’DA TAŞIT KREDİSİ FAİZLERİ YÜZDE 2,29’DAN BAŞLIYOR 

Motosiklet ve sıfır ile ikinci el araçlara kredi sağladığı gibi çevreci araçlara özel de bir kredi sağlayan Garanti BBVA, her pakette birbirinden farklı avantajlar sunacağını bildirdi. Bu avantajların yanı sıra dijital kredi sunmaya başlamış olan Garanti BBVA, taşıt kredileri başvurularını da bankasının mobil ve internet bankacılığı sistemi üzerinden almaya başladı.

İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar

Öte yandan Garanti BBVA’nın taşıt kredisi paketlerinde avantajlı olan bir diğer etken de taşıt kredisi faiz oranları oldu. Yeni yılda taşıt kredisi faiz oranlarını aşağıya çeken bankalar arasında yer alan Garanti BBVA, bu yıl faiz oranlarının şu an için yüzde 2,29’dan başlayacağını bildirdi.