Kenardaki birikimleri TL’nin değer kaybetmesiyle durduğu yerde eriyen birçok vatandaş bankaların cazip vadeli mevduat hesaplarını tercih etmeye başladılar. Önde gelen birçok banka tarafından sunulan güncel hoş geldin faiz oranları ise dikkat çekiyor. Yüzde 27’ye kadar dayanan faiz oranları sayesinde en alt limitte yatırım yapanlar bile avantajlı faiz getirisinden 32 günlük vadede bile yararlanabilecek. ING Bank, Odeabank, Denizbank, TEB ve daha birçok bankadan cazip oranlar duyuruldu.

BANKALARIN MEVDUAT FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Türkiye’de 2023 Ocak ayı itibariyle en yüksek mevduat faizi veren bankalar belli oldu. Yüksek hoş geldin faiz oranlarından yararlanarak vatandaşların kenardaki birikimlerini değerlendirmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda yüksek faiz oranlarına sahip banklardan bazıları şöyle:

  •  ING Bank e – Turuncu Hesap: %27
  •  Odeabank Oksijen Dinamik Hesap: %25
  •  N Kolay Bono: %26
  •  Denizbank Vadeli Hesap: %25
  •  CEPTETEB Marifetli Hesap: %25
  •  Fibabanka Kiraz Hesap: %24

50 BİN TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR?

50000-lirasini-bu-hesaplara-yatiranlar-sadece-32-gunde-1124-tl-faiz-kazanacak-vadeli-mevdua (2)

Bankaların avantajlı faiz oranlarından yararlanarak kenardaki 50 bin TL birikimini vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyenler 32 günde en yüksek faiz kazancından yararlanabiliyor. Odeabank Oksijen Dinamik Hesap açtıran vatandaşlar ise 50.000 TL yatırım için 32 günlük vadede 1.041 TL net kazançtan yararlanabilecek. Denizbank Vadeli Hesap ile birikimlerini değerlendirmek isteyenler ise 32 günlük vadede yüzde 25 faiz oranları ile vade sonunda 1.041 TL faiz getirisi alabiliyor.

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

32 GÜNLÜK EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA

ING Bank e – Turuncu Hesap ile ekstralı hoş geldin faizi sunuyor. Bu kapsamda yüzde 27’ye varan yüksek hoş geldin faizi sunuluyor. ING Bank e- Turuncu Hesap açtıran ve ilgili şartları sağlayan vatandaşlar, 50.000 TL birikimi için 32 günlük vadede uygulanan yüzde 27 faiz oranları ile vade sonunda net 1.124,38 TL kazanç elde edebiliyor.