Türkiye genelinde 81 ilde birçok kamu kurumu, belediye ve özel sektör bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak personel alımlarına ilişkin 2023 yılı ilanları yayınlandı.

Ülke genelinde hemen hemen tüm bölgelerde yapılacak personel alımlarına ilişkin başvuru şartları ve detayları da belli oldu. Belediyelerden özel sektöre kadar pek çok kurum yer alıyor. Duyurulan personel alım ilanlarına göre değişmekle beraber en az ilkokul mezunu olmak ve 18 – 55 yaş arasında olmak yetiyor.

KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

İŞKUR üzerinden 81 il genelinde KPSS şartı aranmadan ve en az ilkokul mezunu çok sayıda personel alımı yapılacak. Başvuru yapılacak pozisyonlara göre farklı şartlar da aranabilir. 81 ilde binden fazla açık iş ilanına yer veren İŞKUR, 2023 Ocak ayı itibariyle duyurulara devam ediyor.

Çoğu ilanda KPSS şartı aranmazken vatandaşların genel ve özel diğer istenen şartları sağlayarak anında elektronik ortam üzerinden başvurularını yapmaları da sağlanmaktadır. Ayrıca vatandaşların e – Devlet üzerinden de hızlı başvuru yapmaları mümkündür.

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

81 ilde çok sayıda personel alımı başladı! En az ilkokul mezunu olmak yetiyor! e - Devlet'ten başvuru yapılabilecek!-1

İŞKUR üzerinde yer alan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların hem genel başvuru şartlarını hem de başvuru yapılacak pozisyon için belirlenen özel şartları sağlamaları gerekecektir. Aranan genel şartlar ise şöyle:

  •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  •  18 yaşından büyük olmak.
  •  Çalışmasına engel bir sağlık durumunun olmaması.
  •  Kamu haklarından mahrum olmamak vb.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye geneli İŞKUR personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyenlerin İŞKUR e – Şube üzerinden kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekecektir. İŞKUR ilanlarının yer aldığı başvuru ekranına e – Devlet ile giriş yaparak da erişim sağlanabiliyor. İnternet üzerinden veya İŞKUR şubelerine giderek de vatandaşların Türkiye genelinde yayınlanan birçok farklı ilana başvuru yapmaları mümkündür