Şanlıurfa'da yaşayan Bahar isimli bir kadın öz kardeşi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Polis ekipleri ablasını katleden cani katili kıskıvrak yakaladı. O şahsın ilk ifadesi polisleri dahi şaşkına çevirdi. Pişman olmadığını dile getiren cani adam, kaçmaya devam edebilse bütün ailesini sırayla öldüreceğini söyledi. 

Korkunç olay Şanlıurfa'da yaşandı. Üniversite öğrenicisi bir genç, 26 yaşındaki ablasını adeta katletti. Sokak ortasında herkesin gözü önünde pompalı tüfekle ablasını vuran ve hayattan koparan o cani kardeş olayın ardından kaçtı. İnşaat mühendisi olan genç kadın, ağıtlar eşliğinde toprağa verildi. Acılı ailesi henüz hayatının baharında kardeş cinayetine kurban giden genç kadının tabutuna ailesi tarafından duvak örtüldü. Genç kadının duvaklı tabutunu görenlerin içi parçalandı.

Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu? Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu?

Tüm yakınlarını yasa boğan o cinayetin zanlısı olan cani kardeş  polisin yürüttüğü titiz çalışma neticesinde kıskıvrak yakalandı. Yakalanan katil kardeş, polise verdiği ifadeyle herkesi şaşkına çevirdi. Polisi bile hayrete düşüren ifadede, cani kardeş "Pişman değilim. Bahar'ı iyi ki öldürdüm. Beni yakalamamış olsanız ailemin tamamını öldürecektim. Bana sürekli senin deli raporun var. Delisin sen. Git psikiatri kliniğinde tedavi ol diyip duruyorlardı. Ben tanrıya güveniyorum." dedi. 

Kardeş katili cani adam, verdiği ifadeyle gerçekten akli dengesinin bozuk olma ihtimalini akıllara getirdi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte adliyeye sevk edilen Y. H. hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor. Mahkeme sürecinde ablasını gözünü kırpmadan pompalı tüfekle öldüren Y. H., akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair muayene edilmek üzere hastaneye de sevk edilecek.

Kadına şiddet konusunda oldukça duyarlı olan Bahar'ın cinayete kurban gitmesi yakınlarını üzüntüden yıkan bir başka detay oldu. Kadına şiddetin önlenmesi için yürütülen çalışmalarda aktif rol oynayan Bahar, 10 gün önce 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle bir video çekmişti. 

Kadına şiddeti önlemek için çabalayan Bahar'ın kardeşinin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirmesi yeniden kadına şiddet olaylarının gündeme gelmesine neden oldu. Son yıllarda her geçen gün artan kadına şiddet olayları artık ülkenin en ciddi sorunlarından bir haline geldi.